Integrált mérnöki rendszerrel teszi hatékonyabbá a tervezést a világ legnagyobb teherjámű-és buszgyártója
Az Autodesk bejelentette az Inventor 2024-es verzióját, ami az előző verziókban megszokott módon sok hasznos új lehetőséget kínál a felhasználóknak. Megjelent néhány teljesen új funkció a szoftverben és ezek mellett a meglévő eszközökben is számos továbbfejlesztés történt.
Nemcsak a hagyományos PLM életciklust érdemes megvizsgálni, hanem értékesítési és gyakorlati szempontból az ajánlatadással induló tervezésen át a szerszám utómunkálatait és karbantartását/javítását támogató eszközöket is, melyeknek nagy szerepe van a gyakorlatiasabb és hatékonyabb vállalati folyamatok sikerében. A graphIT Kft. csapata ebben nyújt partnereinek több mint 25 éve megoldásokat, immár 500+ ipari ügyfélnél napi használatban.
Az elmúlt években a CAD és a CAM rendszerek területén egyre fontosabbá váltak a komplex, minden igényt kielégítő megoldások. Az új piaci szereplők és a már meglevő szoftverfejlesztő cégek stratégiai céljai között szerepel az ügyfelek „mindent egy kézből” történő kiszolgálása.
A tervezéshez, dokumentáláshoz, adatkezeléshez és validáláshoz naponta használt munkafolyamatok magasabb szintre emelését célzó új fejlesztésekkel és hatékony együttműködéssel növelje versenyelőnyét!
Négy évvel ezelőtt új időszámítás kezdődött a Solid Edge háza táján, miután a Siemens 2017-ben elkezdte portfólióvá alakítani a CAD szoftver köré tartozó megoldásokat. Ennek megfelelően minden évben megjelenő új verzió már nemcsak a mechanikai tervezésben hoz új lehetőségeket, hanem a portfólió is folyamatosan bővül a felhasználói igényeknek megfelelően.
Nélkülözhetetlen, mindenhol ott van és mégis méltatlanul keveset foglalkozunk vele. A mérnöki- és fejlesztési folyamatokban keletkező adatok – amelyek lehetnek tervadatok és termékadatok egyaránt – képezik a gyártás, termelés alapját. A komplex termékadat-kezelésnél olyan igények jelennek meg, amelyre a teljes termékéletciklus-kezelés ad választ.
A szervezők újragondolták, hogy miként kapcsolhatják össze a SOLIDWORKS ökoszisztémát a világ minden tájáról. Az egészségvédelem érdekében a 3DEXPERIENCE WORLD eseményt virtuális formában rendezik meg 2021. február 8–11. között.
Próbálja ki a SOLIDWORKS 2020 megoldást online még ma a MySolidWorks rendszerben!
Mindannyian tapasztalhattunk az elmúlt években, hogy a közösségi média megváltoztatta a kommunikációnk módját. Az összes kis- és középvállalkozás 81% -a jelenleg is használ valamilyen közösségi platformot a cégen belül. A Dassault Systemes új, felhő alapú megoldása, a 3DEXPERIENCE biztosítja ezt a kényelmes kommunikációs módot, miközben további funkciókat kínál mérnöki és üzleti területen egyaránt.
A 3Dconnexion immár 20 éve van jelen a kelet-európai régióban. A 3DConnexion termékei kiváló teljesítményről, precizitásról, letisztult esztétikáról, egyedülálló komfortjukról és egészséges használhatóságról ismertek.
A graphIT Kft. évek óta forgalmazza a Siemens digitális gyártási portfolióját, amelyben megtalálható a gyártási és logisztikai folyamatszimuláció, a robotok offline programozása és a termeléstervezés és ütemezés is. Emellett minden megoldáshoz szakterületi kiegészítéseket készített a graphIT annak érdekében, hogy a hazai gyártó cégek számára a megoldások gyorsabban bevezethetők legyenek. Az alábbi cikkben egy pár új lehetőséget, új funkciót mutatunk be ezekből a megoldásokból.
VASS-sztenderd: már 3D funkcionalitással és a legkorszerűbb kapcsolószekrény technológiával is kibővítve.
Az Onshape alapjaiban változtatja meg a termékfejlesztés világát a teljes mértékben felhő alapú integrált CAD és PLM technológiával. A szoftver nemzetközi szinten rendkívül sikeres és most megérkezett Magyarországra is: az S&T Consulting Hungary 2020. júliustól az Onshape-pel bővítette termék portfólióját. Az S&T az ügyfelei számára egyszerre biztosítja a vezető desktop CAD rendszert a Creo-t és az első számú online CAD szoftvert az Onshape-et.
Integrált CAM rendszert keres Solid Edge mellé? Itt a Solid Edge CAM Pro (powered by NX)!
Ha a mindennapok úgy hozzák, hogy meg kell oldani munkahelytől távoli munkát, még ha NX-el dolgozunk is, számtalan különböző megoldás áll rendelkezésünkre. Legyen szó ideiglenes, vagy hosszútávú megoldásról, előre tervezetten, vagy hirtelen alkalmazkodva az új körülményekhez, lehetőség van a zavartalan munkavégzés folytatására. Az alábbi cikkben ezeket a megoldásokat mutatjuk be.
Megjelent a Siemens legújabb, folyamatos frissítésű NX verziója. A megjelent új verzió számos új funkciót és megannyi praktikus fejlesztést tartogat, hogy megkönnyítse a mindennapi munkát. Ha kipróbálná az új verziót vagy frissítené meglévő NX rendszerét, keressen minket a www.graphit.hu weboldalon lévő elérhetőségeinken.
Fontos mérföldkőhöz érkeztek Debrecenben az Inter Traction Electrics Kft. (ITE) autóbuszos fejlesztései, megérkezett ugyanis az újabb járóképes alváz a Mercedes-Benz spanyolországi gyárából. Az ITE telephelyén megkezdték a következő, általuk tervezett és fejlesztett autóbusztípus prototípusának is a legyártását, így hamarosan már a második modelljét mutathatja be a vállalat a nagyközönségnek. A tervek szerint rövidesen megindulhat a sorozatgyártás a cívisvárosban.
November 7-én, a Kongresszusi Központban került sor a több mint 200 érdeklődőt vonzó S&T-rendezvényre. Napjainkban nemzetközi megatrend a digitális és a fizikai világ konvergenciája, ami újradefiniálja az eddigi piaci erőviszonyokat az iparban. Azok a cégek, akik jól alkalmazzák az új technológiákat, a változások nyertesei lesznek, akik nem lépnek időben, versenyhátrányba kerülnek. Azonban egészen más lehetőségeket rejt magában az ipar 4.0 egy hatalmas tőkeerővel rendelkező multi és egy magyar kkv számára. A FOCUS rendezvényen bemutatásra kerültek napjaink legkurrensebb, a magyar cégek számára is elérhető ipar 4.0 technológiái.
A vezető nélküli járművek térhódítása az intralogisztikában sokkal hamarabb elkezdődött, mint a közutakon. Logisztikai rendszerekben már Magyarországon is vannak ilyen alkalmazások. Szerepük a magas megbízhatóságuk és rendelkezésre állásuk miatt folyamatosan nő, az önvezető járművek alkalmazása az ipari automatizálás részévé válik. Az önműködő flottarendszerek vezető hazai szállítójaként a Gamma-Digital Fejlesztő és Szolgáltató Kft. a Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel és az Óbudai Egyetemmel együttműködésben kezd további fejlesztésekbe Székesfehérváron, 723,82 millió forint európai uniós támogatás segítségével.