Az új KR FORTEC ultra család robotjai új mércéket állítanak fel a 480 kg-tól 800 kg-ig terjedő nehéz teherbírású tartományban. A dupla lengőkaros robot ideális nagyméretű és nehéz munkadarabok mozgatásához, amely különösen az elektromobilitás szektor új követelményeit elégíti ki.
Az ENSZ és számos iparcég által megfogalmazott CO2-kibocsátáscsökkentési célok teljesítése kétségtelenül fontos, de az intézkedések végrehajtása ambiciózus és költséges. Mindazonáltal: a fenntarthatósági erőfeszítések teljesen új piacokat is teremtenek, vonzó üzleti modellekhez vezetnek, és nagyszerű lehetőségeket kínálnak a kulcsfontosságú technológiák, a robotika és az automatizálás számára. A 2023. június 27-30. között Münchenben megrendezendő automatica szakvásár a fenntartható gyártás lehetőségeit is bemutatja.
A világ vezető ipari szakkiállítása bebizonyította, hogy már elérhetők a versenyképes és egyben klímasemleges ipari technológiák. A következő lépés az összes rendelkezésre álló megoldás következetes felhasználása lehet. A 2023-as Hannover Messe fő témái a mesterséges intelligencia, a zöld hidrogén, az energiagazdálkodás, a hálózatosított és intelligens termelés, valamint az új Manufacturing-X adat-ökoszisztéma voltak.
A kollaboratív robot (más néven cobot) egy olyan robot, amelyet arra terveztek, hogy biztonságosan segítse az embert meghatározott (általában ismétlődő) feladatok elvégzésében. Ezt a definíciót mindenki ismeri. De a cobotok haszna igazából akkor válik világossá, ha a saját üzemünkben nézünk körül és fedezzük fel azokat a munkafolyamatokat, amikre egyre nehezebben találunk egyre drágább munkaerőt, és még sosem gondolkoztunk el a feladat lehetséges robotizálásán. Enyedi Márta, az Universal Robots országmenedzsere most segít elindítani a közös gondolkozást.
A Festo VTEM Motion Terminal, amely egyesíti a digitalizációt és a pneumatikát, az Ipar 4.0 korszak terméke. A gyorsan aktiválható szoftveralkalmazások a rugalmasság és az energiahatékonyság növelésével, valamint a gyártási folyamatok felgyorsításával megváltoztatják a pneumatikát. Ez a gumiabroncsgyártás számára is előnyös, ahogyan azt a VTEM automatizálási platform gumiabroncs-vulkanizáló présekben való alkalmazása is mutatja.
Alábbi cikkünkben a kiállítást és természetesen az idei újdonságokat igyekszünk bemutatni. A Hannover Messe évtizedek óta a világ legjelentősebb ipari szakkiállítása, de folyamatos változás és megújulás is jellemzi. Egyes elemei kiváltak és önálló kiállításokká váltak, de az új vagy megerősített területek bőven pótolták ezeket. Napjainkban pedig az ipar digitális átalakulása és az energiahatékonyság kérdésköre határozzák meg döntően a vásár jellegét.
Fókuszban a gépgyártás és berendezésgyártás címmel idén is megrendezi a nagyszabású, 2 napos IPARTY szakmai konferenciáját a Phoenix Contact!
Most aláírt stratégiai megállapodásuk értelmében a Siemens preferált partnerként automatizációs és hajtástechnológiát szállít a Continental gumiabroncs gyáraiba világszerte.
Két hét az innovatív technológiák és a fenntartható gyártás jegyében – ezek voltak az idei DMG MORI nyílt napok! 2023. január 30. – február 11. között összesen 28 kiállított CNC-gép, 14 autonóm gyártási megoldás demonstrálta a folyamatintegráció, az automatizálás, a digitalizálás és a fenntarthatóság holisztikus megoldásait. A pfronteni nyílt napokon külön fókuszterületeknek számítottak az orvosi technológia és a repülőgépipar.
A cseh gazdaság bruttó hazai összterméke 2022-ben 2,1 – 2,3 százalékkal bővült – ami a várakozásoknál jobb eredmény. Bial Tibor, a Cseh Köztársaság magyarországi nagykövete
A soron következő Mazak Nyílt Napokon nemcsak a legújabb gépeket tekinthetik meg demo megmunkálás közben, hanem még többet tudhatnak meg a Mazak iCONNECT rendszerről és annak előnyeiről.
A fenntarthatósághoz és a versenyképesség növeléséhez technológiai modernizációra van szükség. A pandémia okozta változások, az energiaválság kezelése, a hatékony, költségtakarékos működés biztosítása érdekében megnőtt az igény az innovatív technológiák iránt nemcsak a multik, de a kkv-k körében is. A digitális átalakulás a fejlődés zálogjává vált!
A 2023-as esztendő rögtön egy nagy rendezvénnyel indult: 2023. január 30. és február 11. között a DMG MORI legnagyobb, németországi gyárában, Pfrontenben ismét megrendezésre kerültek a szokásos nyílt napok. A szerszámgépgyártó 3 800 m²-es területen, 5 000 látogató előtt mutatta be hét világpremierét. Az esztergákat a CTX 350 képviselte, ami a korábbi CLX és CTX alpha-családok előnyeit ötvözi. A DMG MORI által szintén bemutatott T1 és T2 a belépő szintet jelentik az univerzális esztergák között. Szintén megtekinthető volt az M1 nagytestvére, a 3 tengelyes M2. A szimultán 5 tengelyes marás témájában a DMU 40 és a monoBLOCK-család új generációja, valamint a DMF 300|11 jelentette az újdonságot. A magas színvonalú automatizálást 14 autonóm gyártási megoldás demonstrálta az összesen 28 kiállított CNC-szerszámgép közül, amik minden technológiát lefedtek. Az egyik legfőbb látványosság a CTS (Central Tool Storage – központi szerszámtároló) volt, egy központi szerszámtár, amely egy szállítórendszer segítségével automatizálja a szerszámellátást.
A szakmai látnivalók mellett a szórakozási lehetőségek sem szorultak a háttérbe a Haas Automation által a magyar ügyfeleknek a brüsszeli Haas központba szervezett úton.
Az intelligens és digitális automatizálás legnagyobb üzleti platformjának számító SPS szakkiállítás 31. felvonása 1 100 kiállítót sorakoztatott fel a világ minden tájáról. A 2022. november 8–10. között Nürnbergben megrendezendő vásár a legújabb termékeket, megoldásokat és úttörő jövőtechnológiákat vonultatta fel az ipari automatizálás területén.
A két Teradyne vállalat Walter Vahey vezetésével, a Mobile Industrial Robots (MiR) neve alatt egy autonóm mobil robot (AMR) beszállítóként folytatja működését, felgyorsítva a technológiai fejlődést és piacon elfoglalt vezető szerepet világszerte.
Hét világpremierrel, valamint az automatizálás, a folyamatintegráció, a digitalizálás, az energiahatékonyság és a finanszírozás területeinek legfontosabb tudnivalóival várja az érdeklődőket a DMG MORI pfronteni Open House rendezvénye.
A jövő gyorsabban itt lesz, mint gondolnánk – de fel lehet rá készülni. A 2022. november 17–18-án rendezett hagyományos Gyártásautomatizálási Napok során a fémipar hat meghatározó szereplője mutatta be azokat a megoldásokat, melyekkel egy energia- és költséghatékony, automatizált, egyedi alkatrészek gyártására is képes termelési rendszer építhető fel.
Az Okuma parndorfi technológiai központjában megrendezett, ebéddel egybekötött Lunch&Learn ügyféltalálkozón és gépbemutatón CNC-szerszámgépekkel, automatizálási megoldásokkal, digitalizált rendszerekkel, finanszírozási lehetőségekkel és a legújabb megmunkálási stratégiákkal ismerkedhetett meg a megjelent nagyszámú érdeklődő.
2022. november 8–10. között új fejezetéhez érkezett a Yamazaki Mazak őszi Nyílt Nap sorozata, ami idén a gépek és a megmunkálási folyamatok energiahatékonyságát javító lehetőségeket helyezte a középpontba. Az átfogó kínálatról a Nyílt Nap társkiállítói gondoskodtak, négy modern szerszámgép pedig élőben, megmunkálás közben is megtekinthető volt.
A Schneider Electric október 12-én rendezett élő online konferenciáján a vállalkozásokra világszerte lecsapó hármas (energia-, gazdasági és éghajlati) válság kezelésére keresték a választ. Az Innovation Summit World Tour 2022 a fenntarthatóság, az energetika és az automatizálás jövőjét meghatározó megatrendeket és újdonságokat mutatta be a bekapcsolódott nagyszámú érdeklődőnek.
Okuma CNC szerszámgépek és automatizálási megoldások a Parndorfban megrendezett, ebéddel egybekötött ügyféltalálkozón és gépbemutatón.
Az elmúlt néhány év során, és különösen az utóbbi hónapokban az autóipar drámai átalakuláson ment keresztül. A fenntarthatósági kérdések, a termékbiztonság, az elektromobilitásra való átállás, a chiphiány és az ellátási láncok zavarai minden eddiginél jobban befolyásolták az iparágat. Mindez az automatizálás felé tereli a vállalatokat.
A 2022. október 6-án a szlovén határ túlsó oldalán fekvő Lendvára utazó 21 magyar szakember egyvalamiben biztosan egyetértett. A megnövekedett minőségi elvárások és a szakemberhiány következtében hegesztőrobotok nélkül ma már gyakorlatilag ellehetetlenülne a gyártás. A robothegesztésre fókuszáló szlovén VIRS rendszerintegrátor egy kézből szállítja ehhez a megoldásokat.
Fedezze fel a legújabb technológiákat és szolgáltatásokat rendhagyó Nyílt Napunk során!
Az automatizálási specialista és ipari robotokat gyártó FANUC újabb jelentős megrendelést kapott a Volkswagen-csoporttól. A vállalat 2022-ben és 2023-ban összesen mintegy 1300 robotot szállít a csoport négy üzemébe, hogy támogassa az ottani termelést.
Hihetetlen, hogy egyetlen év alatt milyen fordulatokat hoz az élet, amik természetesen az iparban is éreztetik a hatásukat. Mozgalmak indulnak a változások sebességének lelassítására, de a megatrendek visszafordítása ritkán sikerül és még ritkábban jár pozitív hatásokkal. A hazai gyártástechnológia öt maghatározó szereplője inkább elébe ment a változásoknak.
A világ minden tájáról mintegy 1 100 automatizálási vállalat mutatja be legújabb megoldásait Nürnbergben 2022. november 8-10. között, ami világjárvány után újra személyesen lesz látogatható és ismét meghatározó jelentőségű esemény lesz az ipari automatizálás jövőjét illetően.
Ismerkedjen meg a legújabb robothegesztő cellákkal, automata gyártóberendezésekkel és Ipar 4.0 alkalmazásokkal!
A 2021-es évet akár eseménytelennek is lehetne nevezni az idei fejlemények tükrében – ebből a szempontból akár vissza is sírhatjuk a tavalyi csendet. 2021-ben kevés kő csobbant az ipar állóvizébe, még kevesebb olyan, amit sziklaként is érdemes számon tartani. A szeptemberi Automatizálási Napok rendezvény mindenképpen ez utóbbiak közé tartozott. Tartson velünk a 2022-es folytatáson is, amely még a tavalyinál is nagyobb durranásnak ígérkezik!
A vállalat személyesen és digitálisan is elhozza az eseményt ügyfeleinek világszerte.
A technológia nem ismer határokat. Ez a megállapítás nem csak átvitt értelemben igaz: az automatizálás térhódítása előtt már a fizikai határok is leomlottak. A Közép-európai Automatizálási Holding (CEAH) életre hívásával a magyar ügyfelek számára is elérhető lett a nemzetközi automatizálási szakértelem és a tagcégek egyesített tudása.
Az ipar digitális átalakulásának meghatározó szereplőjeként a KUKA olyan termékeket és megoldásokat mutat be az automatica 2022 kiállításon, amelyek épp annyira erősek, mint amennyire könnyen használhatóak. Az új robotoktól a Digital Twin-ig a KUKA végre ismét élőben, személyesen mutathatja be újdonságait.
A CHIRON Csoport Nyílt Napjai az egész iparág számára jelentenek innovációs és kommunikációs platformot. Idén pedig – végre – a rendezvény ismét személyesen fogadhatta a világ minden tájáról érkező szakértő látogatókat. Ennek köszönhetően május 11–13. között mintegy 1 200 látogató láthatta élőben az innovatív megoldásokat Tuttlingen városában, bekapcsolódhatott a műszaki megbeszélésekbe, és rengeteg új ötletet és inspirációt meríthetett a saját gyártási gyakorlatához – „A teljesítmény találkozik a pontossággal” szellemisége jegyében.
Interjúnkban a Smartus Zrt. ügyvezetőjével, Mátyás Jánossal és az Okuma Europe GmbH alelnökével, Max Pieperrel beszélgettünk arról, hogyan szolgálja ki a modern gyártási igényeket az Okuma multifunkciós gépekkel és rugalmas, teljesen automatizálható robotos kiszolgálással.
2022. április 26–29. között a TechMonitornak is lehetősége nyílt ellátogatni az INDEX reichenbachi gyáregységébe. A Nyílt Napok ideje alatt a reflektorfény az innovatív gépi megoldásokra és szolgáltatásokra vetült, amelyek a megmunkálás folyamatláncának egészét felölelik. A gépeken végzett élő bemutatók mellett az automatizálási megoldásokkal és az iXworld platform digitális megoldásainak legújabb fejlesztéseivel is megismerkedhettünk.
A koronavírus-járvány legnehezebb időszakai után 2022. május 9–21. között tért vissza a DMG MORI hagyományos pfronteni házi kiállítása. Az olyan bevált termékek mellett, mint a vezető nélküli szállítórendszerek (AGV), a DMG MORI nem kevesebb, mint négy újítást mutatott be a mintegy 4 000 szakmai látogatónak: a Robo2Go MAX-ot, a MATRIS lightot, a PH Cell 2000-et és a PH 50-et.
A mesterséges intelligencia (MI) és a gépi tanulás évek óta része az ipari termelésnek – legalábbis elméletben. A mesterséges intelligencia gyakorlati megvalósításának lehetőségeit is górcső alá veszi a 2022. június 21–24. között Münchenben megrendezésre kerülő automatica szakkiállítás.
A DMG MORI élőben várja látogatóit hagyományos pfronteni házi kiállításán, 2022. május 9. és 21. között. A DMG MORI az egészség megóvása érdekében meghosszabbította a kiállítási időszakot, hogy csökkentse a napi látogatószámot, és ezáltal több időt hagyjon a személyes találkozókra. Az új, nagyobb bemutatóteremben a jövőorientált és rugalmas automatizálási megoldásoké lesz a főszerep, amelyből 14 darab lesz látható. Az olyan bevált termékek mellett, mint a vezető nélküli szállítórendszerek (AGV), a DMG MORI nem kevesebb, mint négy újítást mutat be: a Robo2Go MAX-ot, a MATRIS lightot, a PH Cell 2000-et és a PH 50-et. Az ehhez hasonló automatizálási megoldások a házi kiállítás után is megtekinthetőek lesznek az állandóan felszerelt bemutatóteremben és más helyszíneken is. A digitalizálás területén a Cell Controller LPS4-en, a digitális ikreken és a TOOLING CAM & Store-on lesz a hangsúly. Két világpremier, az NTX 500 és a DMU/DMC 85 H monoBLOCK bemutatása teszi teljessé az összesen 26 gépet felsorakoztató házon belüli kiállítást. A program állandó eleme a nagyszámú prezentáció, amelyeket élőben és online közvetítenek a DMG MORI Broadcast Studióból.
A koronavírus járvány legnehezebb időszakai után 2022. május 9. és 21. között tér vissza a DMG MORI hagyományos pfronteni házi kiállítása. Az olyan bevált termékek mellett, mint a vezető nélküli szállítórendszerek (AGV), a DMG MORI nem kevesebb, mint négy újítást mutat be: a Robo2Go MAX-ot, a MATRIS light-ot, a PH Cell 2000-et és a PH 50-et. Az ehhez hasonló automatizálási megoldások a házi kiállítás után is megtekinthetők lesznek az állandóan felszerelt bemutatóteremben és más helyszíneken is.
A hazai gépgyártás hatalmas fejlődésen ment keresztül az elmúlt évtizedben, ami nem utolsósorban szemléletbeli fejlődést is hozott magával. A minőség biztosítása már a gépek fejlesztésénél és az alkatrészek beszerzésénél elkezdődik, és végig jelen van a teljes ellátási láncban. Ehhez azonban olyan beszállító partnerre van szükség, amely ugyanilyen kiemelt területként kezeli a minőséget és a biztonságot. Boros Péter, a Siemens Zrt. értékesítési specialistája a német cégóriás gépgyártói kompetenciájáról beszélt a TechMonitor olvasóinak.
A TechMonitor olvasói idén is ingyenesen tekinthetik meg a PaintExpo széleskörű kiállítói kínálatát. A vezető ipari bevonattechnológiai szakkiállításnak számító PaintExpo 2022. április 26–29. között kerül megrendezésre Karlsruhéban.
2022. február 22-24. között egy háromnapos rendezvénnyel nyitotta meg a Mazak a fémmegmunkálás idei rendezvénysorozatát. A bemutatóteremben az 5 tengelyes, illetve függőleges és vízszintes megmunkálóközpontokon kívül a fiber lézeres lemezmegmunkálás is helyet kapott, számos automatizálási megoldással körítve. A gépbemutatókat most is demómegmunkálások és egyéni konzultációk színesítették.
Ismerje meg a DMG MORI gépcsalád legújabb és egyben a saját kategóriájának legerősebb tagját! A WH 3 Cell holisztikus automatizálási megoldásnak köszönhetően a DMP 35 géppel az alkatrész teljes megmunkálása elvégezhető, ami óriási mértékben növeli az gépkezelő nélküli gyártási képességeket és a termelékenységet. Teszi mindezt minimális, mindössze 3,15 m²-es alapterület mellett. Ez a megoldás döntő versenyelőnyt biztosít a jövőre nézve az olyan iparágak számára, mint az orvosi technológia. Tekintse meg, hogy miként használhatja a DMP 35 és a WH 3 Cell rendszereket a saját üzemében!
Uwe Heinz a PGN-plus-P megfogó termékjellemzőire vonatkozó követelményekről és ezek teszteléséről beszél. A 34 éve a SCHUNK-nál dolgozó Uwe Heinz a megfogórendszerek minőségirányítási igazgatójaként a termékek minőségéért felel. Az átfogó tartóssági és terepi teszteket végző szakember viccesen kínzókamraként írja le műszaki laboratóriumunkat.Tekintse meg az alábbi videót, hogy bepillantást nyerjen a kínzókamra működésébe, amely az iparág számára legfontosabb terméktulajdonságokat vizsgálja.
Teljesen automatizált kiértékelés robotokkal: öt elektromos kisalkatrész-megfogó a laboratóriumi alkalmazásban, két hattengelyes kollaboratív robottal. Ebből három megfogó a csöveket kezeli, kettő a csavaros kupakot tartja, amíg egy forgóegység nyitja és zárja a csövet a mintavételhez. Az új SoftGrip szoftver funkció pedig gondoskodik a vékony csövek kíméletes kezeléséről.
A @Fanuc Hungary stílusos karácsonyi jókívánságai! Élvezzük együtt az automatizálás dallamait!
2020-ban is tudta növelni piaci pozícióját a robotikai ipar, 2021-re pedig további 13 százalékos, rekordszámú növekedést prognosztizál a Nemzetközi Robotikai Szövetség (International Federation of Robotics) frissen megjelent éves riportjában.
Az autóipar az elsők között alkalmazta mind a hagyományos ipari robotokat, mind a kobotokat (azaz kollaboratív robotokat). Napjainkban az automatizálás az autógyártás szinte minden területére kiterjed, az alkatrészek és részegységek gyártásától egészen a végtermékig.
600 000 darab alkatrész legyártása már önmagában sem mindennapi ügy, de a többszöri megfogást igénylő geometria nagymértékben leszűkíti a szóba jöhető megfogás-technikai megoldások számát. Azért számít valaki kiemelt partnernek és integrátornak, hogy erre is azonnal tudja a választ. Az automatizált gépkiszolgálás hatékonyságáról Papp László, a Wamatec Hungary Kft. kobot termékmenedzsere beszélt a TechMonitor olvasóinak.
2021. november 8-12. között rendezte meg a Cad-Cam Solutions Kft. az immár hagyományos házi kiállítás sorozatának idei kiadását „Gyártásautomatizálási napok 2021” címmel. A szakmai partnerek által tartott előadások és műhelymunkák közül minden látogató kiválaszthatta a számára leginkább érdekes témát.
2021. november 8-12. újranyitottak a brnói MSV nemzetközi ipari szakvásár kapui. A világjárvány miatt az MSV sem kerülhette el a zsugorodást a korábbi évekhez képest, de a 35 országból érkező 1 016 kiállító így is megsüvegelendő eredménynek számít. A szakvásár fő témaköre az ipari trendeket eluraló digitalizálás volt, de a szervezők különös figyelmet fordítottak a jelentős pici potenciállal kecsegtető 3D nyomtatásra is. Magyarországot idén 2 kiállító cég, a BuBenLaser és a Novotransz Kft. képviselte.
A szakmai napok során párhuzamosan több előadás és műhelymunka (workshop) zajlik, így minden kedves látogató kiválaszthatja a számára leginkább érdekes témát.
Ahol elmosódnak a határok a fizikai és a digitális világ között, ott születnek az új ötletek és hibrid koncepciók: a Pepperl+Fuchs automatizálási szakemberei ezzel a vízióval egyesítik első alkalommal a nürnbergi SPS szakvásárral (2021. november 23-25, 7A csarnok, 330. stand) saját ingyenes „Digital Expo” bemutatójukkal (2021. november 15-26.). A projekt célja az analóg és digitális kommunikáció előnyei közötti kölcsönhatás a „Your Future Automation” mottó alatti megteremtése és mindkét eseményt holisztikus hibrid élménnyé alakítása a látogatók számára.
2022-ben, két év kihagyás után, májusban ismét fizikai valójában várja a 15. MACH-TECH és 9. IPAR NAPJAI szakkiállítás a kiállítókat, látogatókat!
A világ minden tájáról mintegy 750 automatizálási vállalat mutatja be legújabb megoldásait Nürnbergben 2021. november 23–25. között, ami ismét meghatározó jelentőségű esemény lesz az ipari automatizálás jövőjét illetően.
Ismét személyesen. Alighanem sokak fejében fordult meg ez a gondolat, amikor átlépték a FANUC székházának küszöbét, és a kihalt bemutatóterem és a fertőtlenítőpontok helyett élettel teli csarnokot láttak, ahol minden kiállított gyártásautomatizálási megoldást kisebb-nagyobb embercsoportok vettek körül. A FANUC, a Lenze, az Euchner, a Turck és a Schunk által szervezett Automatizálási Napok már a „régi szép időket” idézték, a beruházási kedv pedig szintén bizakodásra ad okot.
A hagyományosan minden évben megrendezett Beckhoff Technology Day konferencia a pandémia okozta kihagyás után idén ismét megszervezésre kerül. Az eseményre október 6-án kerül sor a budapesti ÖbölHáz rendezvényközpontban.
„Helló, új EMO Hannover!” – szólt az üzenet az EMO Hannover Relaunch konferencián szeptember 14-én. Az EMO Hannover szervezőjének számító Német Szerszámgépgyártók Szövetsége (VDW) rendezvényén az üzleti élet és a politika világának szakértői vitatkoztak a gyártástechnológia jövőjéről.
A Csehországban és Európában megnövekedett átoltottság jó alapot ad a Brnói Kiállítási Központban zajló kiállítások és kongresszusok újraindítására. „A vásárok az üzleti élet részét képezik – jelentette ki Jiří Kuliš, a Brno Trade Fairs Co. vezérigazgatója az újrakezdés kapcsán. – Ha vissza szeretnénk visszatérni az üzletmenetbe, egy ideig meg kell tanulnunk együtt élni bizonyos intézkedésekkel.”
A FANUC Corporation, a világ egyik legismertebb automatizálási beszállítója tovább erősíti piacvezető pozícióját azzal, hogy versenytársait túlszárnyalva 750 000. robotját értékesíti.
A gyártás hússzoros növelése volt a horvát autókozmetikai cég, az Alfa Car célja. Ennek elérése érdekében az új gyártóüzemben elhelyezett teljes termelési ciklust automatizálták. A Festo komplett megoldást szállított több mint 200 folyamatszelephez, beleértve a projektmenedzsmentet is.
Találkozzon velünk az alábbi helyeken: Győr, Szeged, Pècs és Debrecen Foglaljon le találkozót egy automatizálási szakértővel!
Az üzleti élet nem állt le, csak a személyes tárgyalások helyett egy digitális platformra helyeződött át. A virtuális kiállítás egy könnyen használható, innovatív felület, amely online találkozóhelyet biztosít a kiállítók és a látogatók, illetve potenciális partnerek számára.
2020. november 6-án sokadmagammal én is részt vehettem a GE-CO Hungary Kft. a CNC-esztergálás és a robotika újdonságait bemutató szakmai rendezvényén, mielőtt a hatósági korlátozások több mint fél évre ellehetetlenítették a hasonló események megtartását. A vírushelyzet csillapodásával azonban ismét adott a lehetőség, amivel élnek is azok a cégek, amelyeknek van a tarsolyukban elegendő innovációs erő.
A Hungexpo – meghallgatva a kiállítók véleményét - az üzleti rendezvények tartásával kapcsolatos bizonytalanság és a felkészülési idő rövidsége miatt úgy döntött, hogy az idei Construma, OtthonDesign és Hungarotherm valamint az Ipar Napjai kiállításokat fizikailag nem, kizárólag a virtuális térben rendezi meg.
Az ALSECA ENGINEERING SA fröccsöntött eszközöket és műanyag alkatrészeket gyárt az autóipari számára. A termékek magas minőségi normájának biztosítása és a termelékenység növelése érdekében a vállalat úgy döntött, hogy egy UR5 kobot telepítésével automatizálja ultrahangos hegesztési és marási folyamatait.
A Pepperl+Fuchs és leányvállalatai, a VMT és az ecom az első „Digitális Expo” virtuális szakkiállításukkal úttörő szerepet játszanak egy új rendezvényformátumban. A 2021. április 19. és 23. között sorra kerülő ingyenes esemény kompakt, teljesen digitális betekintést nyújt az új és a meglévő ügyfeleknek az ipari érzékelők és a robbanásvédelem jelenlegi termék- és megoldásválasztékába.
Együttműködő robotok vagy más néven kobotok további automatizálási lehetőségeket teremtenek az autóiparban. Jellemzőjük, hogy szűkös termelési területen, emberek közvetlen közelében is képesek a munkavégzésre, a gyors végrehajtás és új feladatokra való átcsoportosítás, valamint intuitív programozás és kezelés. Támogatják a felszedés és beültetés (pick and place), valamint a raklapozás folyamatait nagy és kis vállalatokban egyaránt.
Az új VGP20 piacra dobásának alkalmából az OnRobot ingyenes webináriumot hirdet, március 12.-én 14 órától, ahol István Balázs, az OnRobot műszaki értékesítési menedzsere fogja bemutatni a piacon jelenleg elérhető legnagyobb teljesítményű elektromos vákuumos grippert.
A Knorr-Bremséhez, a vasúti és haszongépjárművek számára fékrendszereket és más berendezéseket gyártó piacvezető vállalathoz tartozó Knorr-Bremse Budapest a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnökeivel és a vállalat beszállítóival együttműködésben magasan automatizált szerelősorokat fejlesztett ki. Az Ipar 4.0 kezdeményezés célja, hogy növelje a kisszériás, manuális munkafolyamatokon alapuló gyártás hatékonyságát.
A fontos információk a pandémia esetén sem maradhatnak rejtve. Ennek érdekében kerül sor a Stäubli Robotics virtuális Innovációs Napjaira 2021. március 3-án és 4-én élő közvetítéssel és beszélgetéssel. A résztvevők számos angol vagy német nyelvű online foglalkozásra regisztrálhatnak.
A komplex elektromos gépcsoportok összeszerelésekor elkerülhetetlenek a szennyeződések. Az egyik neves gépjárműipari beszállító vállalatnál egy az Ecoclean cég által a specifikus felhasználói igényeknek megfelelően megtervezett száraztisztító berendezés gondoskodik arról, hogy a szennyrészecskék ne okozhassanak működési zavarokat a szervokormányok későbbi üzemeltetésekor. A messzemenően automatizált folyamat egyúttal igen rövid ütemidőket is lehetővé tesz.
2020-ban fordult elő először, hogy az észak-amerikai autóipar robotikai megrendeléseit megelőzték a többi iparágból származó megrendelések. 2020 negyedik negyedéve ráadásul a robotpiac második legjobb negyedévének bizonyult.
Az őszi webinársorozat sikerei után tavasszal újra folytatódik a rendezvénysorozat. A tematikák kialakításakor a szervezők igyekeztek figyelembe venni a korábbi résztvevők visszajezéseit, ezért bíznak abban, hogy most is mindenki talál majd az érdeklődési körének megfelelő témakört.
A COVID-19 járványhelyzet változtatásokat hozott a gyártók életébe: szükségessé vált az otthoni munkavégzéssel kapcsolatos irányelvek lefektetése, a társadalmi elhatárolódás követelményeinek való megfelelés, a munkaerőhiány és a távollét pedig létező munkaügyi problémává nőtte ki magát.
Az első DMG MORI digitális rendezvény sikeres bemutatóját követően 2021. február 2-4. között 9:00 órától Pfrontenből élőben, digitálisan és interaktívan ismerhetők meg a fémmegmunkálás legújabb trendjei és a DMG MORI fejlesztései.
Az üvegipar egyes területein szükség van ívelt üvegfelületek (például egy szélvédő) előállítására, nagy sorozatban, megfelelő minőségben. A termék minősége függ a nyersanyag minőségétől, a megmunkálás pontosságától és végül, de nem utolsósorban a termék (gyártásközi) tisztaságától. Ez utóbbi rendkívül fontos, mert az anyag jellegéből adódóan elsődleges az optikai hibamentesség, melynek alappillére a felületek tisztasága.
A világ egyik legnagyobb autógyártója már a jövőre készül. Az elkövetkező években a Volkswagen radikálisan áttér az e-mobilitásra, és ebben a folyamatban a németországi Zwickauban működő gyár játszik majd kulcsszerepet. Az ID.3 modellel itt íródik ugyanis az elektromos autók új generációjának története. Amiben fontos szerep jut a Bystronic élhajlító gépeinek is.
A felgyorsult piaci környezet elvárja, hogy a gyártórendszereket a lehető leggyorsabban és legköltséghatékonyabban üzemeljük be, ráadásul mindezt lehetőleg az első nekifutásra. Ebbe már nem fér bele a hibázás lehetősége. A robotizálással kapcsolatos tervek a fejlett vizualizációs lehetőségek általi megosztása ezenkívül az üzleti együttműködésre is jótékony hatással van. A KUKA Engineering szolgáltatásainak hátteréről Czikó Zoltán, a KUKA Hungária Kft. alkalmazásmérnöke beszélt a TechMonitor olvasóinak.
A kiadvánnyal korábban csak nyomtatott formában, többnyire rendezvényeken találkozhattak az Olvasók, a koronavírus-járvány következtében kialakult helyzet miatt azonban digitális formában is elérhetővé vált.
Az Association for Advancing Automation (A3) bejelentésének értelmében 2022. június 6-9. között rendezik majd meg az Automate automatizálási szakkiállítást és konferenciát a detroiti TCF Centerben.
Az autonóm járművekkel kapcsolatos kutatásokat teszi gyorsabbá és hatékonyabbá a műszaki képzésekben kiemelkedő győri Széchenyi István Egyetem mesterséges intelligenciára (MI) építő projektje, amelyben robotokat vizsgálnak virtuális, szimulációs környezetben. A járműipar nemzetgazdasági szempontból stratégiai jelentőségű ágazat, s ennek fejlesztési tevékenységét a legmodernebb technológiák támogatják, mint amilyen a mesterséges intelligencia. A Microsoft és a Széchenyi István Egyetem együttműködésével, a Mesterséges Intelligencia Tudásközpont program keretében megvalósuló projekt a jövőben több száz mérnökhallgatónak teszi lehetővé, hogy megtanulják és saját kutatásaikban is alkalmazzák a mesterséges intelligenciára épülő technológiákat.
Megkezdődött a regisztráció a várva várt „OnRobot Expo” rendezvényre, mely során élő demonstrációk és interaktív beszámolók kerülnek bemutatásra ez együttműködő alkalmazásokról. Az online eseményt december 2-án és 3-án, az európai, amerikai és ázsiai időzónákon átívelően, élőben tartják meg.
A tavasszal nagy sikereket elért nemzetközi virtuális szakmai rendezvény idén ősszel ismét megnyitja kapuit. A november 16. és 20. között megrendezésre kerülő ingyenes, online PHOENIX CONTACT Dialog Days esemény előadások széles skáláját és átfogó kiállítást kínál az elektrotechnika, az elektronika és az automatizálás területén.
Az SPS Connect, az SPS - Smart Production Solutions kiállítás virtuális platformja a nemzetközi automatizálási ipar digitális találkozási pontjává vált idén. A nürnbergi SPS 2020 kiállítás törlését követően a vásári kínálat átmenetileg az internetre költözött, amit a TechMonitor olvasói ingyenesen tekinthetnek meg.
November 5-én és 6-án került megrendezésre a GE-CO Hungary Kft. szakmai rendezvénye. A cég közel 1 400 m2-es csarnoka lehetővé tette, hogy a látogatók a megfelelő távolságtartás mellett, de mégis közelről, működés közben tekinthessék meg a kiállított gépeket. A rendezvényre ellátogató érdeklődők elmondhatják magukról, hogy minden bizonnyal a 2021-es év utolsó személyes szakmai rendezvényén vettek részt.
Az automatizálási specialista és ipari robotgyártó támogatja a Volkswagent a jövőorientált hajtástechnológiák bővítésében. A vállalat összesen mintegy 1400 robotot szállít a VW gyáraiba a németországi Emdenbe és az Egyesült Államokbeli Chattanoogába, mely robotokat karosszéria- és akkumulátorgyártásban fogják használni.
A látogatók a nyílt napokon a legújabb öttengelyes és automatizálási megoldásokat ismerhették meg testközelből. Az elmúlt hónapok tapasztalatai azt mutatják, hogy a vírushelyzet egyelőre tartósan a mindennapjaink része marad, ezért a szervezők a nyitott bemutatótérrel, a kis létszámú csoportokkal és a higiéniai intézkedésekkel a maximális biztonságra törekedtek.
Virtuális élő közvetítéssel és kivételes digitális bemutatóteremmel ünnepli az ipari trendeket, új fejlesztéseket, illetve az innovatív termékeket és megoldásokat a DMG MORI.
Folytatja webinárium sorozatait a japán gyártásautomatizálási óriás magyarországi leányvállalata, amely ezúttal a CNC termékcsaládját veszi górcső alá. A vállalat egyik zászlóshajója, melyet több, mint 60 éven keresztül fejlesztettek, ma a világ egyik legelterjedtebb vezérlés és hajtásrendszer megoldása, amely annyira sikeres, hogy a FANUC saját gyártású szerszámgépein túl számos más gyártó is hasznosítja célgépeiben, esztergáiban és egyéb berendezéseiben, a legsokoldalúbb CNC rendszerré téve azt.
2020. szeptember 25-én Budapesten tartotta az Onrobot a közép-kelet-európai régió nagyszabású partnertalálkozóját. Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója nemcsak a legújabb robotikai trendeket és információkat osztotta meg a több mint félszáz résztvevővel, hanem interjút is adott a TechMonitornak, aminek során a robotikai piac változásairól, a vállalat jövőjéről, valamint a budapesti fejlesztési központ szerepéről is szó esett.
A járványhelyzetre adott hatósági korlátozások egyik napról a másikra tiltották meg a szakkiállítások megrendezési lehetőségét Magyarországon. A tilalmat ugyan nyáron feloldották, de a szabadságolások miatt reálisan csak ősszel indulhat újra a kiállítási szezon. A németországi vásárvárosok példájából kiindulva létezik életképes kiállítási koncepció járványhelyzet idején is.
Ismerje meg legújabb 5 tengelyes és automatizálási megoldásokat. Termelő gépes környezetben - testközelből. Az előadások és bemutatók után a szervezők ebédről és italról gondoskodnak.
Szerezzen naprakész információt a kulcsfontosságú automatizálási technológiákról a Beckhoff ingyenes webinár-sorozatán!
A robotintegrátorok globális piaca erőteljes növekedés elé néz az elkövetkező években. A Technavio a 2020–2024-es periódusra több mint 10%-os összetett éves növekedési rátával (CAGR) számol. A robotintegrátorok különleges szerepet játszanak az automatizálási folyamatban, és piacuk növekedése szorosan összekapcsolódik más iparágak dinamizmusával és technológiai fejlődésével.
A COVID-19 világjárvány hatására tett intézkedések hosszú távon lesznek hatással a globális feldolgozóiparra. A gyárbezárások kezdeti sokkja után a vállalatok gyorsan átálltak a termelés újraindítására, és sokan már távolabbra tekintenek: milyen tartós változások várhatók az ellátási láncokban és a működési metódusokban? A robotizálás vajon tényleg rugalmasabbá teszi a gyártószektort?
Az új és továbbfejlesztett funkciók sora, és új közvetlen integráció más szoftvermegoldásokkal biztosítják, hogy az ALPHACAM a frontvonalban maradjon a gyártócégek támogatásában az Ipar 4.0-s elvárásokat kielégítő Okos gyárak kialakításának területén.
A FANUC Olimpia – Robotikai Verseny a hivatalos válogatója az Euroskills és Worldskills szakmák versenyének, melyeken először fog szerepelni a robotika, mint külön szakma. És mostantól magyar versenyzőnek is szurkolhatunk!
Csak 2021-ben rendezik meg a gazdag hagyományokra visszatekintő, 1959 óta a brnói vásárközpontban rendszeresen sorra kerülő MSV Nemzetközi Gépipari Szakvásárt.
Hosszú időt kellett hozzá kiböjtölni, de ha ilyen lesz a folyatás, akkor az újjáéledő ipar feledtetni tudja majd velünk az elmúlt három szűk hónapot. Március elején volt utoljára szerencsém ahhoz, hogy személyes találkozókra fókuszáló, „valódi” szakmai rendezvényről számolhattam be Olvasóinknak. A jeget 2020. június 24-én a VFP Systems Kft. törte meg egy Onrobot szakmai nappal.
A csehországi Preloucban található Kiekert naponta mintegy 180 000 darabos termeléssel piacvezető a gépjárműkilincsek gyártásában. A rövid ciklusidővel működő gyártósorok rendkívül rugalmasak, ami a cikkünkben szereplő összeszerelő sorra is igaz. A különféle zárváltozatok gyártására képes rugalmas automatizálási egység lelke a két Stäubli TX40 robot.
A Kiekert járműajtókhoz készít zárrendszereket, amely vállalat az iparágban a világ piacvezető vállalatának számít. Naponta mintegy 180 000 darab ajtózárat készítenek a csehországi Prelouc városában található legnagyobb gyáregységükben. A számos összeszerelési és tesztelési feladatok egyike a forrasztott csatlakozások 100%-os ellenőrzése. A kompakt röntgenvizsgálati tesztkamrában nagy pontossággal működő Stäubli robot kezeli a mintákat.
Első alkalommal tekinthető meg a FANUC legfrissebb, forradalmi robotikai fejlesztése, a könnyűsúlyú kollaboratív robot, a CRX-10iA a magyar leányvállalat webinárján.
A minden évben hagyományosan tavaszal megrendezett Lunch&Learn rendezvényt idéna kialakult járványügyi helyzet miatt később kerül megrendezésre. A Smartus Zrt. rendszeresen ismétlődő online bemutatók formájában osztja meg az információt az érdeklődőkkel.
A 2020. december 8–11. között Münchenben megrendezendő automatica szakkiállítás rekordszámokkal várja a látogatókat. A várhatóan 76 000 négyzetméter kiállítási területen több mint 900 kiállító és új programok mutatják be az automatizálási technika újdonságait és trendjeit.
Ezekben az embert próbáló időkben, amikor a gyártóknak gazdasági kihívásokkal kell szembenézniük, különösen nehéz helyzetben vannak az autóipari vállalatok. Annak ellenére, hogy ez az ágazat alkalmazza a legátfogóbb módon az automatizációs technológiát a lean gyártás, a hatékonyság, és a versenyképesség megőrzése érdekében, bőven van még lehetőség további optimalizálásra és újításokra.
A koronavírus miatti biztonsági intézkedések miatt a legóvatosabb becslések szerint is több száz érdeklődő végül nem utazott el a Házi Kiállításra, de így is mintegy 8 000 szakmai látogató ismerhette meg a kiállított 45 csúcstechnológiás gépet és 15 automatizálási megoldást – köztük négy világpremiert.
A Sars-CoV-2 koronavírus járványra való tekintettel számos kiállító cég jelezte, hogy nem tud részt venni az eredetileg 2020. március 17-20 közé tervezett AMPER szakkiállításon.
Európában sorra törlik a szakmai kiállításokat és rendezvényeket, de a beruházást fontolgató cégek tavasszal sem maradhatnak naprakész információk nélkül. Április elején a GE-CO Hungary Kft. nyílt napjai várják az legfrissebb ipari technológiák iránt érdeklődőket.
Új módszereket keres a termelés hatékonyságának és rugalmasságának növelésére? Ismerje meg a robotokban rejlő lehetőségeket az OnRobot eszközökkel megfogókkal!
Az ipari robotokat gyártó FANUC és a BMW AG autóipari vállalat aláírt egy keretszerződést 3500 darab ipari robot megvásárlásáról, melyek az új gyáregységekben lesznek a termelés segítségére.
Amire a DMG MORI a szavát adta, azt be is váltja. A globális piacvezető a teljes sebességre kapcsolással fémjelzett program első eredményeit a hagyományos pfronteni Nyílt Napokon mutatta be. A figyelem középpontjába az integrált digitalizálási koncepciók, úttörő műhelytechnológiák és az intelligens automatizálási megoldások kerültek.
A koronavírus miatti biztonsági intézkedések miatt a legóvatosabb becslések szerint is több száz érdeklődő végül nem utazott el a 2020. február 11-15. között tartott Házi Kiállításra, de így is mintegy 8 000 szakmai látogató ismerhette meg a kiállított 45 csúcstechnológiás gépet és 15 automatizálási megoldást – köztük négy világpremiert.
Szeretettel meghívjuk Önt az OKUMA Lunch & Learn Rendezvényére, amelynek középpontjában ez alkalommal is exkluzív szakmai tartalom áll majd élő gépi környezetben, egyéni konzultációs lehetőségekkel.
Remek évkezdést ígérnek a DMG MORI immár hagyományos februári nyílt napjai. A világ legnagyobb – évente mintegy 9000 szakmai látogatót vonzó - házi gépbemutatóját egyben a szerszámgépipar európai kiállítási sorozatának megnyitójaként is felfoghatjuk.
A TechMonitor olvasói idén is ingyenesen tekinthetik meg a PaintExpo széleskörű kiállítói kínálatát. A vezető ipari bevonattechnológiai szakkiállításnak számító PaintExpo 2020. április 21–24. között immár nyolcadik alkalommal mutatja be a világ legátfogóbb és jövőorientált megoldásait Karlsruhéban. A kiállítási portfólió az előkezeléstől kezdve a minőség-ellenőrzésen át egészen a csomagolásig mindent lefed.
December 10-én és 11-én tartotta idei utolsó szakmai rendezvényét a Yamazaki Mazak hazai márkaképviselete. A szerszámgép-ipari jelenlétének 100. évfordulóját idén ünneplő japán gépgyártó óriás a szezonzáró rendezvényével is méltó módon emlékezett meg a mérföldkőről, amit csak kevés konszern volt képes elérni az egyetemes ipartörténetben. Még kevesebb tudott mindvégig családi tulajdonban maradni.
A robomotion GmbH egy KR AGILUS sorozatú KUKA robottal kifejlesztett egy rugalmas robotcellát a fröccsöntéshez. A Gindele GmbH vállalatnál most már ezt használják, és ennek segítségével optimalizálják a tartós műanyag evőeszközök többlépcsős feldolgozási folyamatát a dél-németországi Pforzheimban.
Az automatizálás térhódításában kulcsszerepet játszik a rendszerek rugalmasságának növelése, amivel azok több alkalmazás ellátására válnak képessé. Legalább ilyen fontos az üzembe helyezés és a működtetés leegyszerűsítése, ami szoros összefüggésben van a képzett munkaerő terén tapasztalható hiánnyal. A kollaboratív karvégi szerszámok piacán éllovas szerepre törő dán Onrobot budapesti sajtótájékoztatóján bepillantást nyerhettünk abba, hogy milyen innovációk határozzák majd meg a közeljövő gyártástechnológiáját.
A Yamazaki Mazak idén ünnepli szerszámgépipari debütálásának 100. évfordulóját és ezen mérföldkő alkalmából Nyílt Napokat szervez a magyarországi képviselet sóskúti technológiai központjában.
Ismét százával látogattak el a gyártó cégek képviselői Törökbálintra a legújabb fémmegmunkálási és automatizálási megoldások megismerése, valamint az évzáró kedvezménynek kihasználása céljából. Az év utolsó FANUC-os ügyfélrendezvényét a társkiállítók széles körű kínálata tette teljessé.
A karosszéria ragasztó -és tömítőanyagainak felvitele a németországi Daimlernél korábban manuális folyamat volt, amelyet három műszakos üzemben végeztek. Mostantól a KUKA érzékeny automatizálási megoldásának köszönhetően két robot gondoskodik a fontos korrózióvédelemről és a Mercedes-Benz karosszériák tömítettségéről. Különlegessége az érzékeny KUKA LBR iiwa könnyűépítésű robot és a KR 60 hattengelyes robot kombinációja.
A karosszéria ragasztó -és tömítőanyagainak felvitele a németországi Daimlernél korábban manuális folyamat volt, amelyet három műszakos üzemben végeztek. Mostantól a KUKA érzékeny automatizálási megoldásának köszönhetően két robot gondoskodik a fontos korrózióvédelemről és a Mercedes-Benz karosszériák tömítettségéről. Különlegessége az érzékeny KUKA LBR iiwa könnyűépítésű robot és a KR 60 hattengelyes robot kombinációja
A Prevotex Hungary Kft. társkiállítóként vesz részt a FANUC Hungary Kft. székházában megrendezésre kerülő workshop-on november 19-21. között. Az automatizálástechnika hazai Mekkájából tehát nem hiányzik majd a CNC-szerszámgépek kivételesen gyors és rugalmas kiszolgálását lehetővé tevő HALTER LoadAssistant® robotrendszer sem.
Több ezer ember értesült róla és több százan el is mentek rá: túlzás nélkül állítható, hogy a FANUC 2019. október 8–10. között rendezett Robotikai Workshop és Nyílt Nap rendezvénye az egész magyar iparra hatással volt. A rendezvény a diákoktól az első robot megvásárlását tervezgető cégeken át a profi rendszerintegrátorokig szinte mindenkinek tudott újat adni a gyártásautomatizálás terén.
Tartogat üzleti, vagy gyártási kihívásokat a 2020-as év az Ön számára is? Sokan vagyunk így! Csatlakozzon az év utolsó FANUC-os ügyfélrendezvényéhez, melyen lehetőség nyílik megcsípni az évzáró kedvezményeket, megismerni a legújabb ajánlatokat, és felkészülni a 2020-as év gyártási kihívásaira.
2019. október 7-11. között több tucat ország mintegy 1 660 kiállítója mutatta be a legújabb ipari innovációkat és trendeket a világ minden tájáról érkező 80 000 látogatónak. Az idei MSV kiállítás az ipar digitalizálására összpontosított, bemutatta az okosgyárak létrehozásának lehetőségeit és új fejezetet nyitott a körkörös gazdaságot övező vitákban.
A KUKA saját robotjainak gyártását is automatizálja. Nagy rugalmasság a legkisebb helyen: ez jellemzi a 10-es csarnok automatizálási megoldást, ahol a KUKA 14 különböző alkatrészt gyárt a KUKA robotokhoz KUKA robotokkal. Az üzemben az alkatrészek pufferelése lehetővé teszi a maximálisan nyolcórás, ember nélküli üzemelést. Miközben a Sprint berendezés – egy automata esztergagép – néhány perc alatt elkészíti a robotalkatrészeket a fűrészelt munkadarabokból, addig a szomszédos CTX automata eszterga és marógép kb. 30 perces ciklusidővel munkálja meg az öntvényeket és a fűrészelt munkadarabokat.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium harmadik alkalommal rendezi meg a Modern Gyárak Éjszakáját 2019. november 15-én. A legkorszerűbb hazai gyárak és nemzetközileg versenyképes ipari üzemek országszerte 72 helyszínen engednek bepillantást mindennapi működésükbe.
A világ minden tájáról mintegy 1 650 automatizálási vállalat mutatja be legújabb megoldásait Nürnbergben 2019. november 26–28. között, ami ismét meghatározó jelentőségű esemény lesz az ipari automatizálás jövőjét illetően.
A mobil robotok még mindig egy viszonylag új típusú megoldásnak számítanak, amikor a gyártóüzemek belső szállítási feladatairól van szó. Az AMR-ek meglehetősen gyorsan alkalmazkodni tudtak az új technológiákra igencsak nyitott autóiparhoz. Az olyan gyárakban való telepítésük, mint a Ford valenciai, a Visteon szlovákiai, vagy a Nidec GPM türingiai üzeme, azt bizonyítja, hogy a mobil robotoknak köszönhetően a szállítási feladatokat egyszerű, hatékony és gazdaságos módon lehet automatizálni, amely során nő a rugalmasság, és az alkalmazottakat egyéb, támogatást igénylő területekre lehet csoportosítani. A gyárak az automatizálást leggyakrabban egy bizonyos folyamattal, egy robottal kezdik, és fokozatosan helyeznek üzembe további robotokat, amelyeket egyre több feladattal bíznak meg.
Az ötös szám számos különböző kultúrában számít különösen szerencsésnek. Általában olyan fogalmakat kapcsolnak hozzá, mint az áldás, az egészség, a gazdagság, a szerencse, az élet és a béke. A középkori alkimisták ötágú csillaggal védelmezték magukat és tartották egyensúlyban az energiákat. Összefoglalva kijelenthetjük, hogy az ötös egy valódi energiaösszpontosító szám, és sokunknak társulhat hozzá pozitív emlékképe – elég csak az iskolai osztályozások emlékére gondolnunk.
Annak érdekében, hogy tehermentesítsék a szakképzett munkaerőt a monoton behelyezési és kiszedési feladatoktól, a DANNORITZER Medizintechnik GmbH & Co. KG vállalatnál az MRC flextray robotcellát alkalmazzák. Ezt a gépet a wbt automation integrátorvállalt fejlesztette ki és egy KR AGILUS sorozatú KUKA KR 6 R900 robottal szerelte fel.
A jubileumi SPS kiállítás ismételten pozitív előjelekkel várja a nyitónapot, ami jól szemlélteti az éllovas szakvásár az intelligens és digitális automatizálás terén kivívott kivételes helyzetét. A világ minden tájáról mintegy 1 650 automatizálási vállalat mutatja be legújabb megoldásait Nürnbergben 2019. november 26–28. között, ami ismét meghatározó jelentőségű esemény lesz az ipari automatizálás jövőjét illetően.
Rugalmas, szenzitív és tanulékony: A KUKA LBR iiwa könnyűépítésű robot előnyeiről most a Ford kölni gyárának dolgozói is meggyőződhetnek. Az új robotasszisztensek átveszik a karosszéria-gyártásban a szigetelőanyag-felvitel munkafolyamatának végrehajtását, ezáltal az emberekkel karöltve, védőkerítés nélkül segítik elő a tehermentesítést.
Rugalmas, szenzitív és tanulékony: A KUKA LBR iiwa könnyűépítésű robot előnyeiről most a Ford kölni gyárának dolgozói is meggyőződhetnek. Az új robotasszisztensek átveszik a karosszéria-gyártásban a szigetelőanyag-felvitel munkafolyamatának végrehajtását, ezáltal az emberekkel karöltve, védőkerítés nélkül segítik elő a tehermentesítést.
CSATLAKOZZON a világ egyik legnagyobb gyártásautomatizálási beszállítójának rendezvényéhez, és tudjon meg mindent az ipari és kollaboratív robotokról, robotizált alkalmazásokról és a jövő gyártásáról, ami holnap már az Ön üzemében is működhet!
Tisztelettel meghívjuk Önt és érdeklődő munkatársait az “S&T Gyár- és Robotszimulációs Akadémia 2019”c. rendezvényre.
Az MKIK GVI (Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet) 2019 májusában készült felmérése 6 781 vállalat megkérdezésével azt vizsgálta meg, hogy miként viszonyulnak a magyarországi cégek az automatizáláshoz és az új technológiák bevezetéséhez.
Henry Ford rengeteg ember életét megváltoztatta, amikor megálmodott egy olyan jövőképét, melynek középpontjában egy mindenki számára elérhető, praktikus és megfizethető autó szerepelt, és mára a Ford a világ egyik vezető autómárkájává vált. A Spanyolországban, Almussafes-Valenciában lévő üzemükben, Európa egyik leginnovatívabb gyárában, több népszerű modellt is előállítanak, többek közt a Kuga-t, a Mondeo-t és az S-Max-ot is.
A „Welding To Go“ (WTG) 1200 cellában egy KR AGILUS sorozatú KUKA KR 6 R700 sixx robot hegeszt. A mini robotcellát a Paul von der Bank GmbH nevű integrátor cég fejlesztette ki. Az 1200x800 mm-es Euro raklapnyi méretével a WTG 1200 cella a legkisebb védőgázas hegesztésre szolgáló robotcella a piacon. A cellába – az ügyfelek igényeitől függően – beépíthető a KR AGILUS sorozat bármelyik, a feladathoz ideális kisrobotja. A rugalmasságot lehetővé teszi a nyílt operációs rendszer és a sokoldalúan bővíthető programozási környezet. A cellában egy 6 kg teherbírású és 706 mm hatótávolságú KR 6 R700 sixx robot végzi a munkáját. A KR AGILUS sorozat robotjait következetesen rendkívül magas munkavégzési sebességre tervezték. A WTG 1200 tolóajtói választás szerint automatikusan vagy manuálisan nyithatók. Ezt követően helyezi be a dolgozó a részegységeket a hegesztőberendezésbe. Az ajtó bezárását követően kezdi el a robot a hegesztést. Automatikus gyártás közben a gépkezelő manuálisan előkészítheti a következő részegységeket. Ezáltal a mini robotcella a termelés egyértelmű, akár max. 50 százalékos növeléséhez vezetett. A kisrobot ismétlési pontosságának köszönhetően a hegesztési varratok minősége is egyértelműen javult.
A Bosch, a technológiák és szolgáltatások vezető szállítója, magyarországi tevékenységének minden területén növekedést ért el 2018-ban. Teljes magyarországi árbevételét, beleszámítva a nem konszolidált vállalatok árbevételét és a saját vállalatai között folytatott kereskedelmi tevékenységeket is, 1317 milliárd forintra növelte 2018-ban, ami 13 százalékos emelkedést jelent az előző évhez képest.
Amilyen mértékben nőtt a magyar ipar teljesítménye az elmúlt öt évben, úgy bővült a régió legnagyobb ipari seregszemléje is. Idén négy pavilonban 20 ország 562 kiállítója vett részt a MACH TECH – Ipar Napjai 2019 nemzetközi ipari szakkiállítás-együttesen a Hungexpón május 14–17. között. Az eseményre több mint 18 ezren voltak kíváncsiak.
Lépjen be Ön is a digitalizáció világába. Ismerje meg Digitális Vállalat portfóliónk előnyeit.
A folyamatosan növekvő hazai műanyagipar, a fröccsöntési technológiák felhasználási lehetőségeinek bővülése, valamint a japán gondosság eredményeképp idén új emberrel bővült a FANUC Hungary csapata. Roszkopf János a ROBOSHOT széria értékesítéséért és támogatásáért felelős, a témában jelentős szakmai tapasztalattal rendelkező támogató kolléga a hazai iparági fejlődésről, a FANUC idei terveiről, illetve céljairól osztott meg néhány gondolatot.
A robotok nem csak hegeszteni, csavarozni és raklapozni tudnak: a KUKA Hungária Kft. az ipari robotok széleskörű alkalmazási területeit fogja bemutatni a 2019. május 14-17. között megrendezésre kerülő Ipar Napjai – Mach-Tech kiállításon, ahol az eddigieknél nagyobb standterületen összesen 246 m2-en várja az érdeklődőket, a Hungexpo G pavilonjában.
2019. május 14–17. között kerül megrendezésre a MACH-TECH és IPAR NAPJAI szakkiállítás-együttes a HUNGEXPO Budapesti Vásárközpontban. A TechMonitor olvasói idén is ingyenesen tekinthetik meg a kiállítások széleskörű kínálatát.
Számos közönségrendezvény bizonyította 2018-ban, hogy a Brnói Vásárváros 90 év után is rendkívül kedvelt a látogatók körében. Olyan rendezvények, mint az Olimpiai falu, a Csehszlovákia alapítására emlékező RE:PUBLIKA fesztivál, Alfons Mucha „Két világ” festménytárlata vagy a Titanic tragikus sorsát bemutató élménykiállítás összesen közel félmillió látogatót vonzottak.
Az 1990-ben alapított Kvalix Kft. a kezdetektől az ipari automatizálás területén működik. 1993-tól képviseleti feladatokat is ellát, a teljes érzékeléstechnikai termékskála kialakult az évezred végére, amivel a cég minden geometriai típusú érzékelési feladatra (pozíció-, közelítés-, forma-, méret-, elmozdulásérzékelés) megoldást tud adni egészen a komplex 3D képfeldolgozási alkalmazásokig. A vezérléstechnika 2001-ben csatlakozott a Kvalix Kft. által képviselt technológiákhoz, 2010-ben pedig az egyedi gépgyártással vált teljessé a portfólió. Az új székház révén a vállalat gyártási üzletágának kapacitása egy szintre került a hazai célgépgyártók krémjével.
A Nemzetközi Robotikai Szövetség (IFR) jelentése szerint a globális robotpiac 2017-ben 381 000 egységgel – 2016-hoz képest 30 százalékos növekedéssel – új rekordszintre emelkedett. Az ipari robotok értékesítési volumene 114 százalékkal nőtt az elmúlt öt évben (2013–2017). A volument vizsgálva elmondható, hogy a globális robotpiac értéke 21 százalékkal, 16,2 milliárd dollárra növekedett 2016-hoz képest.
70 high-tech géppel – köztük két világpremierrel – összesen 7 500 m2 kiállítótéren várta sok ezer látogatóját a japán-német gépgyártó óriás január 22-26. között a hagyományos pfronteni házi kiállításon. Az ötnapos rendezvényen mutatkozott be először a nagyközönség előtt a kompakt DMP 70 megmunkálóközpont, a LASERTEC 125 Shape lézergép, valamint az innovatív gyártási folyamatok, például az additív gyártás újdonságai.
70 high-tech géppel – köztük két világpremierrel – összesen 7 500 m2 kiállítótéren várta sok ezer látogatóját a japán-német gépgyártó óriás január 22-26. között a hagyományos pfronteni házi kiállításon. Az ötnapos rendezvényen mutatkozott be először a nagyközönség előtt a kompakt DMP 70 megmunkálóközpont, a LASERTEC 125 Shape lézergép, valamint az innovatív gyártási folyamatok, például az additív gyártás újdonságai.
Az autonóm mobil robotok területén piacvezető Mobile Industrial Robots bejelentette, hogy globális stratégiai együttműködésre lépett a világ egyik vezető autóipari vállalatával, a Faurecia-val, hogy autonóm mobil robotokat telepítsen gyáraikban világszerte, és ezzel a vállalat automatizációs folyamatait új szintre emelje.
2019. május 14–17. között kerül megrendezésre a MACH-TECH és IPAR NAPJAI szakkiállítás-együttes a HUNGEXPO Budapesti Vásárközpontban, mely kétévente vonultatja fel a különböző ipari ágazatok szereplőit, a szakmai újdonságokat, a költséghatékony ipari megoldásokat és az ipar 4.0 legújabb „hódításait”.
Dolgozott már együtt a FANUC Hungary Kft.-vel? Megosztaná tapasztalatait? Töltse ki a japán gyártásautomatizálási vállalat ügyfél elégedettségi kérdőívét, és nyerjen szakmai utat!
2018. november 13–15. között immár 26. alkalommal rendezte meg az amerikai Rockwell Automation a számos nemzetközi szakértőt és vállalatot is megmozgató Automation Fair szakkiállítást. A helyszín ezúttal az Egyesült Államok korábbi fővárosa, Philadelphia volt. Az üzleti és technológiai bejelentésekben idén sem szűkölködő rangos eseményre a TechMonitor is meghívást kapott.
Az autóipari beszállító NIDEC GPM Group a Mobile Industrial Robots autonóm mobil robotjainak segítségével gyártási folyamatait hatékonnyá tette, miközben raktárkészletét is optimalizálni tudta. A türingiai Auengrundban található gyárukban három MiRHook vontatórendszerrel ellátott MiR100 robot felel az anyagszállításért és az üres kocsik mozgatásáért a raktár és a gyártósorok között. A felszabadult emberi erőforrást így minőségi munkára lehet fordítani. A kapacitásnövelés a NIDEC esetében előfeltétele annak, hogy versenyképes tudjon maradni.
„Amikor a piac változik, a technológiák elszaporodnak, a versenyzők száma nő, és a termékek hirtelen elavulttá válnak, azok a cégek sikeresek, amelyek következetesen új tudást hoznak létre, és a szervezeten belül széles körben terjesztik azt, majd azonnal felhasználják új technológiákhoz és termékekhez". (Ikujiro Nonaka - japán szervezeti teoretikus, tudásmenedzsment kutató)
Napjainkban a vállalkozások az intelligens hálózatoktól nagyobb termelékenységet és rugalmasságot várnak el. A robotok ebben kulcsszerepet játszanak. A robotok a felhőn keresztül válnak az intelligens gyártási folyamat szereplőivé. A robomotion GmbH és a SOTEC GmbH robotalkalmazása lehetővé teszi a KUKA KR 3 AGILUS okostelefonnal történő, vezeték nélküli vezérlését.
Öt napra Brno vált az ipar és a modern gyártástechnológia európai fellegvárává. A 32 országból származó 1 651 kiállító több mint 45 ezer négyzetméteren mutatta be termékeit és megoldásait a több mint 80 000 látogató számára.
A mérföldkőnek számító beruházás egyesíti a hálózatra kapcsolódó digitális technológiákat, a csúcstechnológiai szintet képviselő kollaboratív robotikát és a legkorszerűbb mesterséges intelligencia-kutatást, amellyel a jövő legmodernebb, automatizált és rugalmas gyára jön létre.
Nagyon pozitív előjelekkel készülnek a szervezők a 29. SPS IPC Drives kiállításra, ami az intelligens és digitális automatizálás előretörését tükrözi vissza. A 2018. november 27–29. között Nürnbergben megrendezett szakvásáron mintegy 1 700 automatizálási vállalkozás várja a világ minden részéről érkező látogatókat.
Az autóipar a világ egyik leggyorsabban fejlődő iparága, ez Magyarországon sincs másképp. A szektor fontossága nagyon jól megmutatkozik különböző mérőszámokban: az autóipar a GDP 10%-áért felelős, és forgalma az ország exportjának több mint negyedét teszi ki.
A 2018. november 27-29. között Nürnbergben rendezett SPS IPC Drives szakkiállításon a jelenlegi regisztrációs adatok szerint 1 349 cég ismerteti meg a látogatókat az elektronikus automatizálási rendszerek és alkatrészek teljes spektrumát lefedő legújabb fejlesztésekkel és trendekkel.
Szeretettel meghívjuk Önöket A Haas győri házi kiállítására, mely 2018. október 4-5-én kerül megrendezésre 9027 Győr, Ipari Park, Platánfa u. 2. szám alatt.
A Beckhoff Technology Day konferencia a nagy sikerre való tekintettel immár negyedik alkalommal kerül megrendezésre 2018. szeptember 27-én a megszokott helyen, a pazar környezetben található budapesti ÖbölHáz Rendezvényközpontban. A rendezvény egyedülálló lehetőséget kínál arra, hogy az eseményen részt vevők értesüljenek az automatizálási technológia aktuális trendjeiről, betekintést nyerjenek a Beckhoff legújabb technológiai- és termékújdonságaiba, valamint az ezekkel megvalósult megoldásokba.
A NEUE HALBERG-GUSS GmbH 2250 dolgozója a cég saarbrückeni és lipcsei telephe-lyein forgattyústengely-házakat, és hengerfejeket gyárt öntöttvasból készített ipari motorok-hoz és öntött forgattyús tengelyekhez. A vállalat Európában piac- technológiavezetőnek számít. A termékpaletta a személygépkocsikhoz kínált filigrán háromhengeres blokkoktól a nagy űrtartalmú, haszongépjárművekhez használható V8 gépcsoportokig terjed. Mindezt gömb-grafitos öntöttvas csapágyalagutak és alumínium alaplemezek egészítik ki. A cég ügyfelei között olyan neves személygépkocsi- és haszongépjármű-gyártók találhatóak, mint pl. a Volkswagen, a Daimler, a BMW, az Audi, az MAN, a Scania vagy az Iveco.
2018. június 12-13. között rendezte meg a Haas Automation a magyar és osztrák ügyfeleknek szóló Házi Kiállítást, amire a TechMonitor is meghívást kapott. A csúcsmodern automatizálási megoldásokat is felsorakoztató rendezvényen több gép is gazdára talált. Helyszíni beszámolónkat olvashatják.
A Juniális egy immár 16 évre visszatekintő Arburg-hagyomány, amely párhuzamosan foglalkozik az adott év műanyag feldolgozási témakörének elméleti és gyakorlati oldalával. A június 20-án tartott rendezvényen az érdeklődők a koncepciók megismerése mellett a hatékony gyártáshoz vezető alkalmazásspecifikus gép- szerszám- és perifériakombinációkról is mélyreható ismereteket szerezhettek.
Angela Merkel német szövetségi kancellár és Peña Nieto mexikói elnök is ellátogattak a Hannover Messe/CeMAT vásárduóra. A kézfogás helyett mindketten ökölpacsit adtak a robotoknak – jelezve, hogy az emberek között elterjedt természetes interakciók már a digitalizálás, a robotok és a gépi tanulás területein is hódítanak.
A legutóbbinál több kiállító és látogató vett részt az idei Ipar Napjai kiállításon május 15–18. között. A 15 országból érkező 325 kiállítóra több mint 12 ezren voltak kíváncsiak, ami jelentős, 20 százalékos növekedés a 2016-os Ipar Napjaihoz képest.
Négynapos rendezvénysorozattal ünnepelte új székházának megnyitását a magyar ipar egyik meghatározó beszállítójának számító FANUC Hungary Kft. A japán gyártásautomatizálási óriáscég 3 500 négyzetméteres székházának 400 négyzetméteres bemutatóterme a vállalat teljes automatizálási portfólióját felvonultatva közel 20 ipari és kollaboratív robotnak, fröccsöntőgépnek, megmunkálóközpontnak, huzalszikraforgácsolónak és gyártásautomatizálási eszköznek adott otthont.
A Bosch, a technológiák és szolgáltatások vezető szállítója, magyarországi tevékenységének minden területén növekedést ért el 2017-ben. Teljes magyarországi árbevételét, beleszámítva a nem konszolidált vállalatok árbevételét és a saját vállalatai között folytatott kereskedelmi tevékenységeket is, 13 százalékkal, 1304 milliárd forintra növelte 2017-ben. Ugyanebben az időszakban a magyar piacon elért forgalma 2 százalékkal, 244 milliárd forintra nőtt.
Immáron hat éve hirdet nemzetközi csereprogramot az Eckerle CNC forgácsolást tanuló szakiskolásoknak, amely során idegen környezetben, az iskola falain túl mélyíthetik el szaktudásukat. Ezúttal a németországi Eckerle üzem gyakornokai jártak Magyarországon tavasszal, páratlan évben a magyar fiatalok mehetnek majd Németországba.
Sokszor írtunk már arról, hogy a robotizálás napjainkban már nem a nagyvállalatok kiváltsága, hanem a kis- és középvállalatok esetében is reális alternatíva. Bizonyos feltételek megléte esetén még nagyszériás termelés sem kell hozzá – ahogy az cikkünkből is kiderül. Robotból és hozzáértő integrátorból tehát hamarosan nem lehet túl sok. Ezért is örömteli, hogy új integrátorral és egy – a hazai fémipari körökben jól ismert – képviselettel bővült a hegesztőrobot-cellákat gyártani képes vállalkozások köre.
Ahogy közeledik az idei budapesti Ipar Napjai kiállítás, a Stäublinál is folynak az előkészületek, hogy bemutassák azt az egyedülálló szaktudást, amit az ipari vállalatoknak nyújtani tud. Mivel mindhárom divízió jelen lesz a standon, a látogatók nagyszerű lehetőséget kapnak, hogy egyben lássák a Stäubli kínálatát a folyadékcsatlakozók, a villamos csatlakozók és az ipari robotok területén.
Szeretettel meghívjuk Önöket A Haas leobeni házi kiállítására, mely 2018. június 12-13-án kerül megrendezésre mindkét napon 09.00 – 17.00 óra között a 8700 Leoben, Am Prettachfeld 6. szám alatt.
Csatlakozzon hozzánk székházavató rendezvénysorozatunkon, és legyen részese a FANUC magyarországi jelenlétének legkiemelkedőbb eseményének. A fantasztikus, 3500 négyzetméteres székház 400 négyzetméteres bemutatóterme közel 20 ipari és kollaboratív robotnak, fröccsöntőgépnek, megmunkálóközpontnak, huzalszikraforgácsolónak és gyártásautomatizálási eszköznek ad majd otthont májusban, melyek megtekintése mellett vendégeinknek lehetősége nyílik megismerni a székház egészét kollégáink vezetése mellett.
A KUKA Automation Days elnevezésű rendezvénysorozata alkalmával több helyszínre látogat el az országban, ahol szeretné megmutatni miért is érdemes már most befektetnie gyára jövőjébe. A folyamatosan fejlődő és bővülő piaci igények miatt az automatizálás előtérbe kerül, hiszen általa gyorsabban és hatékonyabban állítható elő minőségi termék. Ne szalassza el a lehetőség, hogy többet tudjon meg a robotalapú automatizálás előnyeiről és megoldásairól. Jelentkezzen Ön is rendezvényünkre!
A mai világ társadalmának egyik legnagyobb félelme az, hogy a robotok elveszik az emberek elől a munkát. Az ismeretlentől való félelmet, és magának a változásnak a tényét egyes gyártóknak és alkalmazottaknak elsőre valóban nehéz lehet elfogadni. Azonban a robotok új generációja, az ún. együttműködő robotok (kobotok) eloszlatják ezeket a félelmeket. Nézzük meg, mi is a különbség a kobotok és a robotok között, beszéljenek a tények helyettünk!
„A legutóbbi 10 év egyik legjelentősebb mérföldkövéhez értünk” – így jellemzi Mezei Tamás, a FANUC Hungary Kft. ügyvezető igazgatója a leányvállalat azon lépését, hogy saját székházat épít Törökbálinton. A Magyarországon mintegy 12 éve jelen lévő leányvállalat egy apró irodaházban kezdte meg működését, de mára az egyik legjelentősebb hazai ipari automatizálási beszállítóvá nőtte ki magát.
Márciusban újabb különlegességgel bővítette parndorfi Technológiai Központjában kiállított szerszámgépparkját az Okuma. Az idehaza a Smartus Zrt. által képviselt Okuma nagysebességű kétoszlopos MCR-A5CII portálgépe a nagyméretű munkadarabok hatékony ötoldalú megmunkálást teszi lehetővé. A központban általános, valamint süllyeszték- és öntőforma tesztmegmunkálás élő bemutatásával várják az ügyfeleket.
Aranykorát éri Magyarországon az egyedi gépek tervezése és építése, amit jórészt a gépjárműipar csillapíthatatlan beruházási igénye hajt. A gépgyártás felfutásával párhuzamosan növekszik a részegységek gyártóinak forgalma is – a piaci konjunktúrából azonban csak a megbízható és magas technológiai szintet képviselő termékek előállítói tudnak hasznot húzni.
A Brnói Vásárvárosban október első hetében várja a szakembereket a jubileumi, 60. alkalommal megrendezett MSV öt további szakvásárral karöltve. A szervezők várhatóan több mint 1600 kiállító céget és legalább 80 ezer szakmai látogatót fognak köszönteni.
2020-ig több mint 1,7 millió új ipari robot áll üzembe világszerte. 2017-ben az ázsiai–ausztráliai régióban 21, míg az amerikai kontinensen 16, Európában 8 százalékkal növekedtek a roboteladások. A fejlődés fontos mozgatórugói: a felgyorsult üzleti ciklusokra adott válasz és a nagyobb gyártási rugalmasság biztosítása. Az ipari robotok új generációja az egyre rugalmasabb automatizálás számára kövezi ki az utat.
Intelligens gyártás, folyamatoptimalizálás és szimuláció gépi környezetben, egyéni konzultációval.
Tavaly novemberben jelentette be az Okuma Europe, hogy a németországi Krefeldben lévő székhelyére költöztette át Repülőgépipari Kiválósági Központját. A november 7-9. között megrendezett Nyílt Napokon több mint 200 látogató tekinthette meg az új központot, ahol a japán gyártó az EMO kiállításon debütáló újdonságait is bemutatta, különös tekintettel a repülőgépgyártásra. Kiemelt figyelmet kapott az Okuma díjnyertes szuper többfunkciós LASER EX szériája, az intelligens gyártást lehetővé tevő Connect Plan és a gyártó legújabb automatizálási technológiái. Az Okuma kizárólagos hazai forgalmazója, a Smartus Zrt. meghívására Magyarországról több partner is részt vett a rendezvényen.
A festéssel és bevonatolással foglalkozó műhelyek és a gyártó cégek saját festőüzemei világszerte a költségcsökkentés kihívásával szembesülnek a minőség, a termelékenység, a rugalmasság és a fenntarthatóság javítására vonatkozó elvárásokkal párhuzamosan. A megoldások 2018. április 17–20. között a Karlsruhei Kiállítási Központban lesznek megtekinthetők az iparibevonat-technológia hetedik nemzetközi seregszemléjén.
Az Eckerle Magyarország Industrie üzletága a duális képzési rendszer bevezetésétől partnere a Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Karának. A kiskőrösi üzemegység négy szakon működik együtt a felsőoktatási intézménnyel, ahol gépészmérnökök, járműmérnökök, mérnök informatikusok, valamint műszaki menedzserek tölthetik szakjuknak megfelelően gyakorlati időszakukat a cégnél. Hubina Pétert, az Eckerle cégcsoport európai automatizálási vezetőjét kérdeztük az együttműködésről, aki 2015 óta az intézmény záróvizsga-bizottsági elnöke.
A konferencián az intralogisztikai fejlesztések legfontosabb kérdéseire adnak válaszokat magyar logisztikai szakemberek, gyakorlati példákon keresztül. A konferencia különösen ajánlott olyan szakembereknek, akik részt vesznek az intralogisztikai fejlesztések tervezésében, előkészítésében, megvalósításában.
Júniusban újra nyit a smart automatika és robotika vezető vására. A kétévente megrendezésre kerülő kiállítás 2016-ban 47 ország 833 kiállítójának tette lehetővé a bemutatkozást 66 ezer négzyzetméteren, amit mintegy 100 ország 43 052 látogatója tekintett meg személyesen.
A kétévente megrendezésre kerülő kiállítás 2016-ban 47 ország 833 kiállítójának tette lehetővé a bemutatkozást 66 ezer négyzetméteren, amit mintegy 100 ország 43 052 látogatója tekintett meg személyesen.
A releváns iparági szegmensek (gyártók és beszállítóik) köré csoportosított témakörök, valamint a teljes folyamatszekvenciák bemutatása mellett a szervezők még nagyobb figyelmet fordítottak a kompozitanyagokra, a hibrid megoldásokra és a könnyűszerkezetes gyártásra.
Az autóipar sok éve számít sikeres ágazatnak, de ennek elérése érdekében magas szállítási és minőségi követelményeket kell meghatároznia, gyakran alacsony árrés mellett. Az ügyfelek növekvő igényeinek kielégítése és a nyereséges működés érdekében az autóiparban tevékenykedő vállalkozások számára kulcsfontosságúak a hatékony és jól működő automatizált gyártási folyamatok.
Az alkatrészek hatékony tisztítása napjainkra gyakorlatilag minden gyártó számára kulcsfontosságú lett, nem utolsósorban azért, mert a tisztaság mércéje is folyamatosan emelkedik. A szennyeződések eltávolítása kritikus tényező a soron következő megmunkálási feladatok és ezzel a késztermék minősége szempontjából. Ezzel párhuzamosan ugyanakkor a költségnyomás is fokozódik. A gyártók tehát két tűz közé kerültek. Megoldást jelenthet a mosórobotok alkalmazása.
32 országból 1 631 kiállító és több mint nyolcvanezer látogató. Ezekkel a tényekkel foglalható össze dióhéjban az október 9-13. között Brnóban megrendezett 59. MSV International Engineering Fair. A szakkiállítás számos szempontból új rekordokat állított fel a korábbi évekhez képest.
A Beckhoff Technology Day konferencia a nagy sikerre való tekintettel immár harmadik alkalommal került megrendezésre szeptember 28-án a budapesti ÖbölHáz Rendezvényközpontban. Az esemény egyedülálló lehetőséget kínált arra, hogy az eseményen részt vevők értesüljenek az automatizálási technológia aktuális trendjeiről, betekintést nyerjenek a Beckhoff legújabb technológiai és termékújdonságaiba, valamint az ezekkel megvalósult megoldásokba.
A KUKA a világ egyik piacvezető, ipari robotokat gyártó vállalata. Főbb tevékenységei közé tartozik az ipari robotok, vezérlők és szoftverek fejlesztése, gyártása és értékesítése. Magyar leányvállalata, a KUKA Robotics Hungária Ipari Kft. meghatározó szerepet tölt be a magyar piacon. A cég több mint 1 600 főt foglalkoztató fejlesztő- és gyártóközpontja idehaza található.
Globális partnerként a Bosch Rexroth világszerte csúcstechnológiával és egyedülálló iparági tapasztalattal támogatja a gép- és berendezésgyártókat. A világon több mint 33 700 munkatárs dolgozik testreszabott, biztonságos és hatékony alkalmazások fejlesztésén. Fő tevékenységek: ipari és mobil hidraulika, lineáris mozgatás- és szereléstechnika, villamos hajtások és vezérlések területén elemek értékesítése; hidraulikus és automatizálási rendszerek gyártása, tápegységgyártás, szerviztevékenység, oktatóközpont
Hannoveri sajtótájékoztatóján a 2. pavilont teljesen elfoglaló DMG MORI a fémmegmunkálás és digitalizálás terén betöltött vezető szerepét kívánta demonstrálni.
Az elektromos autók elterjedése és az automatizálás akár már 5 éven belül is negatívan érintheti a magyar ipart. Elsősorban a nagy autógyártók beszállítói hálózatának csökkentése és az élő munkaerő mérséklése jelentheti a legnagyobb veszélyt – derül ki az Atradius globális piacelemzéséből.
A Beckhoff Technology Day konferencia a nagy sikerre való tekintettel immár harmadik alkalommal kerül megrendezésre. A rendezvény egyedülálló lehetőséget kínál arra, hogy az eseményen részt vevők értesüljenek az automatizálási technológia aktuális trendjeiről, betekintést nyerjenek a Beckhoff legújabb technológiai- és termékújdonságaiba, valamint az ezekkel megvalósult megoldásokba.
A FAW Jiefang Automotive Co., Ltd. Wuxi Diesel Engine Works, a FAW Group Corporation száz százalékos leányvállalata 2012. februárban, Huishanban nagy teljesítményű dízelmotorok gyártásával foglalkozó üzemet hozott létre, melynek éves termelési kapaci-tása 125000 egység. Az augsburgi robotok számos különféle feladatot látnak el. A csúcspont: amikor KUKA KR 1000 titan típusú robot 700 kg-os hengerblokkokat mozgat.
Magyarország legnagyobb ipari seregszemléjén valamennyi olyan ágazat részt vett, amely vezető szerepet játszik az ipari digitalizáció, más néven az ipar 4.0 térhódításában. Megkérdeztük a kiállítókat a kiállítás sikerességéről.
A digitalizálás előnyeinek kihasználása – ez volt a 2017-es Hannoveri Vásár deklarált célja. A világ vezető ipari technológiai kiállításának öt akciódús napja alatt 225 ezer látogató ismerte meg az intelligens robotok, az adaptív gépek és az integrált energiarendszerek legújabb fejlesztéseit.
Immáron 25 éve képviseli hazánkban az Eckerle Magyarország Automotive és Industrie üzletágai a cégcsoport teljes szériagyártási, termék- és folyamatfejlesztési, valamint műanyag technológiai tevékenységeit. A jubiláló kiskőrösi üzem mellett, tíz éve Bólyon, valamint ma már Császártöltésen és Zalaegerszegen is megtalálhatóak gyáregységeik. Magyarországon összesen 1200 fő dolgozik, így az Eckerle cégcsoport nemzetközi munkavállalói létszámának több mint egyharmadát már hazánkban foglalkoztatja a vállalat. A kezdetekről és az azóta eltelt 25 évről Joachim Eckerlével, az Eckerle tulajdonosával beszélgettünk.
A hazai mérnökképzés támogatásával segíti munkaerő utánpótlását a 25 éve Magyarországon tevékenykedő Eckerle cégcsoport. A duális képzésben résztvevő felsőoktatási hallgatók a vállalatoknál eltöltött magas gyakorlati óraszámnak köszönhetően szakmai tapasztalattal és tudással kerülnek a munkaerőpiacra, sok esetben pedig a gyakorlatukat biztosító cégnél helyezkednek el.
A rendkívül sikeresen zárult tavalyi EuroBLECH szakkiállítást a digitális átállás és a termelési folyamatok automatizálásának általános tendenciái uralták. Az ágazat innovációs ereje 2%-os növekedést eredményezett mind a nettó kiállítási terület, mint a látogatószám tekintetében. 102 országból összesen 60 636 látogató érkezett Hannoverbe, hogy megtekintse a 41 országot képviselő 1 505 kiállító termékeit és szolgáltatásait.
A Brnói Vásárvárosban megkezdődtek a vásári év fénypontjának előkészületei. Az immáron 59. Nemzetközi Gépipari Vásárt idén október 9. és 13. között rendezik egy időben és azonos helyen az ENVITECH és a Transport a Logistika vásárokkal. A seregszemle fő témája ismét az Ipar 4.0 – a negyedik ipari forradalom.
2016-ban ismét nőtt a Bosch csoport árbevétele: az előzetes számadatok alapján 3,5 százalékkal, 73,1 milliárd euróra emelkedett. Árfolyamhatások nélkül az árbevétel 5,4 százalékos növekedést mutatott, így az árfolyamok kedvezőtlen alakulása mintegy 1,3 milliárd euróval vetette vissza az árbevételi eredményeket.
A Pepperl+Fuchs cégcsoport az elektromos robbanásvédelem és szenzortechnika éllovasa több, mint 70 éves szakmai tapasztalattal. Veszprémi üzemében 2008 óta használ FANUC ROBOSHOT-okat kihívást jelentő termékei gyártásához.
Az ipari robotok széleskörű alkalmazása egyre elterjedtebb, melynek hátterében az automatizáció előnyeinek kiaknázása áll, javítva ezzel a vállalatok piaci pozícióját és versenyképességét. Rövid időn belül extrém növekedés várható az értékesített robotok piacán, amely a high-tech fejlesztéseket mindennapivá teszi. Az ehhez kapcsolódó legfontosabb robotipari trendeket vizsgálta az International Federation of Robotics (IFR) legutóbbi jelentése.
Folyamatosan bővíti dolgozói állományát a következő időszakban az Eckerle cégcsoport a hazai üzemegységekben. Magyarországi telephely- és munkaerő-fejlesztéseivel több száz szabad pozíciót kínál a vállalat versenyképes keresettel, több szakterületen, hosszú távon akár nemzetközi előmenetellel.
2016. szeptember 1-től a Vesz-Mont 2000 Kft. az Universal Robots kollaboratív robotcsaládjának hivatalos magyarországi forgalmazója.
Az otthontól az irodáig, családi látogatáshoz vagy nyaraláshoz – az autók eddig főleg életünk különböző helyszíneit kötötték össze, de az autonóm gépjárművek hamarosan egy új életteret teremtenek majd számunkra. De foglalkozhat egyáltalán a sofőr vezetés közben olyan dolgokkal, mint az olvasás, az evés, az alvás, vagy a játék? Vagy lehetséges a videojátékok a közlekedésbiztonság növelésében történő hasznosítása?
Az új termékek növekvő száma, az egyre gyorsabb ütemű fejlődés és a rövidülő termékéletciklusok nagyobb rugalmasságot feltételeznek a gyártásban is. A versenyképesség fenntartása az automatizálási megoldások egyre gyorsabb térhódítása felé nyit utat.
Egy korábbi együttműködés továbbfejlesztésével a svájci Insys AG, a kanadai Eclipse Automation, valamint a Transmoduls Kft. megalapította a Smart Automation Group nemzetközi konzorciumot.
A gépgyártás hagyományos találkozóhelye új impulzusokkal várja a látogatókat Az MSV 2016-os partnerországa Kína lesz.
Tízből nyolc gyalogos keresi a szemkontaktust a gépjárművezetőkkel, amikor átkel az úttesten. Önvezető autókkal erre már nincsen lehetőség. Hogy a gyalogosok biztonságban érezhessék magukat, a Semcon kifejlesztette a The Smiling Car koncepcióját – ezzel az önvezető autó teljesen természetes módon kommunikál: rámosolyog a gyalogosokra.
A kiskőrösi Eckerle 2012 óta a Pallas Athené Egyetem – akkor még Kecskeméti Főiskola - Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Karának (GAMF) duális szakképzési partnere. Az együttműködés keretében több szakon van lehetőségük a diákoknak kiemelt gyakorlati lehetőséggel elvégezni tanulmányaikat. A kiskőrösi cég rendezvényeken és szakmai kiállításokon - az egyetemmel közösen - népszerűsíti a duális szakképzési formát, emellett rendszeresen nyílt napokat tart kiskőrösi üzemegységeiben.
A tavalyi nagy sikerre való tekintettel Magyarországon immár második alkalommal kerül megrendezésre a Beckhoff Technology Day konferencia. Az egész napos, ingyenes rendezvény egyedülálló lehetőséget kínál arra, hogy naprakész információt szerezzen a legfrissebb fejlesztésekről, értesüljön az automatizálási technológia aktuális trendjeiről, illetve a Beckhoff legújabb technológiáiról és megoldásairól. A konferenciához kapcsolódó kiállítótérben pedig működés közben is megtekinthet majd néhány Beckhoff-technológiát szemléltető bemutatóalkalmazást.
Az Eckerle Magyarország Automotive és Industrie üzletágai a cégcsoport teljes szériagyártási, termék- és folyamatfejlesztési, valamint műanyag technológiai tevékenységeit képviselik hazánkban immáron 25 éve. A jubiláló kiskőrösi üzem mellett 10 éve Bólyon, valamint ma már Császártöltésen és Zalaegerszegen is megtalálhatóak gyáregységeik. Magyarországon összesen 1200 fő dolgozik, így az Eckerle cégcsoport nemzetközi munkavállalói létszámának több mint egyharmadát már itthon foglalkoztatják.
Minden eddiginél több szakmai látogatót vonzott a Hermle házi kiállítása. A mintegy 1 200 cégtől érkező, összesen 2 800 látogató a marás, az esztergálás és a generatív gyártás legújabb fejlesztési trendjeivel ismerkedhetett meg a gosheimi gyáregységben.
A Basel közeli idillikus Bennwilben található Schneto AG a max. 65 mm átmérőjű esztergált alkatrészek megmunkálásának szakértője. A cég, amely gyártott munkadarabjainak tökéletes minőségével szerzett nevet magának, sokféle alkatrészt gyárt. A bútoripari alkatrészek ugyanúgy a cég széles körű portfóliójához tartoznak, mint a hidraulikus és pneumatikus, az elektrotechnikai, az autóipari és az épülettechnológiai alkatrészek.
Az Eckerle cégcsoport kiskőrösi telephelyének munkaerő fejlesztésével közel száz fővel bővítheti állományát a következő időszakban. A helyi gyártó és termelő cég egyedi célgépgyártással és azok kereskedelmével foglalkozik, képzett munkavállalóinak jelentős részét pedig duális szakképzési rendszeren keresztül biztosítja.
Ma már három kontinensen közel négyezer munkatársat foglalkoztat az Eckerle cégcsoport, amelynek története a német gazdasági csoda, a Wirtschaftswunder idején vette kezdetét. A németországi Bühlben 1968- ban egy családi vállalkozásként működő lakatosműhely az évek során folyamatosan fejlődő, multinacionális vállalattá nőtte ki magát.
Az együttműködő robotok piacvezetője, az Universal Robots fokozza közép-kelet-európai jelenlétét. A vállalat bejelentette, hogy irodát nyit Prágában, bővíti csapatát, és további együttműködő partnereket keres a régióban.
A hőskorszakra való emlékezés és a jövő robottechnikájáról felvázolt meglátások színesítették a Flexman Robotics Kft. december 11-én rendezett Jubileumi Robotkonferenciáját, melynek a BME K épületének Díszterme adott otthont.
Egy teljesen újszerű, innovatív környezet a kreatív elméknek. A Renningenben megnyíló kutatási központtal a Bosch az egyes területek együttműködését kívánja ösztönözni, hogy ezáltal tovább növekedjen a vállalat innovációs ereje.
Automatizálási hardverek és szoftverek legújabb generációja: jövőbeli technológiák hatékony alkalmazása ma
Iparági szakértők előrejelzései alapján 2020-ra átlagosan 25 százalékkal is emelkedhet a pneumatikai eszközök világpiaci összforgalma. A legnagyobb lehetőség az ázsiai piacban rejlik, azonban az ágazat meghatározó szereplője Amerikában, Európában és hazánkban is stabil növekedéssel kalkulál.
Több technológiát ismerünk már a tárgyak lebegtetéses pozícióban tartására, vagy éppen mozgatására. A szupravezetők elképesztő tulajdonságai azonban az automatizálás eddig elképzelhetetlen területei felé is megnyitják az utat.
A jövő mobilitásához vezető úton a Bosch már ma is komoly sikereket ér el, nem csupán műszaki, de kereskedelmi tekintetben is. A különböző technológiák és szolgáltatások szállítója három irányban keresi a fejlődés lehetőségét: olyan autózást kíván megvalósítani, amely elektromos alapú, automatizált és hálózatba kapcsolt.
A beágyazott rendszerek globális piaca évi nyolc százalékkal bővül, jelenleg csak Németországban több mint 20 milliárd eurós piaci forgalmat bonyolít le. A november 11-14 között megrendezett electronica 2014 immár második alkalommal rendez konferenciát a beágyazott rendszerek alkalmazás-orientált megoldásairól és termékeiről, megvilágítva a hardver- és szoftverfejlesztéseket, illetve a komponensek kiválasztásától a rendszertervezésig tartó folyamatot.
A precíziós alkatrészek gyártása – amelyet a múltban magasan képzett iparosok végeztek – napjainkban leginkább gépekkel történik. A csúcsnélküli köszörülés egy speciális módszer hengeres alkatrészek precíziós köszörülésére; ennél a technológiánál a munkadarabot nem rögzítik, hanem az elfordul egy nagysebességgel forgó köszörűkorong és egy lassabban forgó és kisebb méretű szabályozókorong között. Ezt a technológiát használják például az autóiparban, a repülőgépiparban, vagy az űrhajózásban precíziós alkatrészek gyártására. A mikronos tartományba eső minimális tűrési követelmények, a kis gyártási sorozatok és a sorozat szintű automatizált gyártás nagyteljesítményű és testre szabható automatizálási technológiát igényel.
A DMG MORI az AMB legnagyobb kiállítójaként összesen 46 csúcstechnológiás, az új DMG MORI dizájnnal készült gépet mutat be több mint 2000 m2 területen, 29-et már az új CELOS platformmal. Három világpremier, az új DMC 1450 V vertikális megmunkálóközpont, az 5-tengelyes univerzális gépek 4. generációja, a DMU 125 P duoBLOCK®, valamint a nagyprecizitású 3D lézer anyageltávolítást és felületalakítást új dimenzióba helyező LASERTEC 45 Shape számítanak majd a stand legnagyobb látványosságainak. A rugalmas sorozatgyártáshoz egy teljesen új gép koncepció keretében a DMG MORI négy európai premiert is tart az AMB-n: az i 50 és az NTX 1000 második generációs eszterga és maró megmunkáló központokat, valamint a második generációs NHX 4000 és NHX 5000 horizontális központokat.
Az új koncepció lépéseit követve IPAR NAPJAI 2014 néven a Hungexpo Zrt. megszervezi Magyarország legátfogóbb ipari szakkiállítását, amely egy időben, egy helyen ad lehetőséget minden ipari szegmens bemutatására.
A Hannoveri Vásár kiállítói és látogatói „a lábukkal szavaztak” az ipari növekedés stabilitását illetően. Az „Integrált ipar - következő lépések” mottó égisze alatt közel 5000 kiállító mutatta be technológiai megoldásait a jövő intelligens, önszerveződő gyárainak felépítéséhez és az energiarendszerek átalakításához.
A TRW Carr s.r.o. nemrégiben egy új szerelősort helyezett üzembe, amely az Active Control Rectractors hárompontos biztonsági övek visszahúzó mechanizmusainak gyártására szolgál. Mivel biztonsági berendezés gyártásáról van szó, a termék valamennyi meghatározó és minőségi jellemzőjét a gyártási folyamat során teljes egészében, azaz száz százalékosan automatikus eszközökkel biztosítják. Ezen eszközök között megkülönböztetett fontosságú a Cognex kamerarendszere, kódleolvasója és megjelenítő panelje.
A Cognex, a gépi felügyeleti rendszerek előkelő világpiaci beszállítója piacra dobta az In-Sight Explorer 4.9 szoftvert, amely gazdag felügyeleti eszközkészletet és az iQ Sensor Solution (iQSS) hálózatot is támogató Cognex Connect kibővített kommunikációs készletét kínálja az érdeklődőknek.
Színes, vezetést segítő optikai sávkövető rendszer, DataMatrix kódok a helymeghatározáshoz, és ellenőrző kódok a navigációhoz. Ezt a kombinációt egyedül a PGV helymeghatározó rendszer kínálja, így optimális megoldás az automatikus irányítású járművek vezérlésére.
Van úgy, hogy az embert annyira leterhelik a mindennapi munkahelyi feladatok, ha megkérdeznék, mire vágyik igazán, akkor egy különleges kívánság helyett inkább csak azt kérné: minden működjön rendben. A problémamentesség nem csak az egyén alapvető vágya, egy üzem is akkor „érzi jól magát”, ha rendben mennek a dolgok. Többek között ezért sem mindegy, hogy a gyártási és logisztikai folyamatok milyen minőségű eszközökre épülnek.
Több mint 3,3 milliárd forint értékű beruházással bővíti meglévő gyártókapacitását a szombathelyi EPCOS Elektronikai Alkatrész Kft., amely a TDK csoport tagja - jelentették be a pénteken Szombathelyen tartott projektindító ünnepségen.
Az ABC analízis szerinti C csoportra jellemző, hogy számos alacsony értékű termék csak viszonylag magas ráfordítással szerezhető be, így üzleti szervezetének értékes kapacitását rutinfeladatok kötik le. Ezért minden üzleti eljárás, amely elektronikus úton lebonyolítható, pénzt takarít meg! E lehetséges előny elérése érdekében a DISTRELEC az elektronikai disztribúció személyre szabott e-commerce megoldásait kínálja ügyfelei számára.
A Messe Düsseldorf vásártársaság a components for processing and packaging keretében bővíti az interpack 2014 szakvásár kínálatát. Az új rendezvényt 2014. május 8-10. között, a csomagolóipar és a kapcsolódó folyamattechnológia legnagyobb jelentőségű világvásárával párhuzamosan tartják.