ELEKTRONIKA

Technológia a hálózatba kapcsolás és a klímavédelem szolgálatában

Az érzékelők mára mindenütt jelen vannak, az életünk részei és segítségükkel az autóink, az elektromos kerékpárok, az okostelefonok, a fitneszkövetők és a fejhallgatók is érzékelik környezetünket. A Bosch olyan intelligens érzékelőket fejleszt és gyárt, amelyek biztonságosabbá és kényelmesebbé teszik az életet, és hatékonyságuknak köszönhetően környezetünk védelméhez is hozzájárulnak. A Bosch élen jár és piacvezető a mikroelektromechanikai érzékelők (MEMS-érzékelők) gyártásában. „Az elmúlt öt évben annyi MEMS-érzékelőt állítottunk elő, mint azt megelőzően a gyártás 1995-ös kezdete óta összesen” – hangsúlyozta Tanja Rückert, a Robert Bosch GmbH igazgatóságának tagja Las Vegasban a 2023-as Consumer Electronics Show (CES) kiállításon. A szenzorok gyártását a vállalatcsoport 27 évvel ezelőtti kezdte, azóta összesen több mint 18 milliárd MEMS-érzékelőt készítettek, napjainkban minden autó átlagosan huszonkettőt tartalmaz ezekből. A Yole Group* piackutató és stratégiai tanácsadó intézet jelentése szerint a Bosch a MEMS-érzékelők vezető gyártója.

Új megoldások az emelkedő áramszámlák ellen

A klímaváltozás miatti szélsőséges időjárás, illetve a gyorsan emelkedő energiaköltségek hatalmas terhet jelentenek a háztartások számára, azonban otthonaink intelligenssé és fenntarthatóvá alakításával sokat tehetünk a problémák enyhítésére. Az, hogy pontos képünk legyen arról, hogy hogyan, mikor és hol használjuk az energiát, fontosabb, mint valaha, hiszen az emelkedő áramdíjak miatt a fogyasztók folyamatosan keresik a megtakarítási lehetőségeket. A Schneider Electric olyan új megoldásokat mutatott be az egyik legrangosabb ipari kiállításon, a Berlinben megrendezett IFA-n, amelyekkel éves szinten akár több mint 200 ezer forinttal is csökkenhet a háztartások fűtési költsége és minden eddiginél takarékosabban tölthetők otthon az elektromos autók is.

Hazánk legnagyobb e-busz-depójának töltését a Siemens biztosítja

Nagyteljesítményű töltőberendezésekkel támogatja a kibocsátásmentes közösségi közlekedést a technológiai vállalat.

Újgenerációs akkumulátorokon dolgozik a BMW

A BMW Group rendkívül rugalmas gyártási hálózatának és az intelligens járműarchitektúráknak köszönhetően 2023-ra nagyjából egy tucat, teljesen elektromos BMW-modellel találkozhatunk az utakon. A már forgalomban lévő BMW i3, MINI Cooper SE és BMW iX3 mellett még idén megjelennek a BMW iX és BMW i4 modellek is. A következő években először a BMW 5-ös sorozat és a BMW X1 teljesen elektromos változatai érkeznek, amiket a MINI Countryman, a BMW 7-es sorozat követ majd a sorban.

Hogyan formálják a nehézségek az autóipar jövőjét?

Az elektromos autók piaca az autóipar egyre inkább növekvő ága. A növekedéshez számos tényező hozzájárul, nem csak a gazdaság és környezetvédelem, hiszen az alternatív energiaforrásokkal hajtott járművek iránti keresletet a helyi hatóságok is ösztönzik Európában, Észak-Amerikában és Ázsiában. Bár az úgynevezett EV-k (electric vehicle/elektromos jármű) népszerűsége piacról piacra változik szerte a világon, kétségtelen, hogy növekszik, és valószínűleg továbbra is növekvő lesz ez a tendencia.

A Farnell Würth Elektronikkal együttműködve támogatja az e-mobilitás fejlesztőit

Az elektronikai alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójaként ismert Farnell új kampányt indított a Würth Elektronik-kal együttműködve, hogy támogassa az e-mobilitás fejlesztői projektjeit.

Innováció az e-mobilitásban

A darmstadti székhelyű AKASOL cég elektromos és hibrid haszongépjárművekhez fejleszt és gyárt innovatív, moduláris nagy teljesítményű akkumulátorrendszereket. A nemzetközi autóiparnak megbízható és méretezhető teljesítményű akkumulátorokra van szüksége. A robusztus és kompakt, előre szerelt kábelekkel szállított CombiTac csatlakozók révén az AKASOL AG garantálni tudja az e-járművek energiatároló rendszereinek biztonságát.

Hogyan válasszunk autós invertert?

A megfelelő inverter kiválasztása az autóhoz - mely paraméterekre kell különös figyelmet fordítani?

Elektromosság az autóiparban

A közvélekedés változása a globális felmelegedésről, valamint a tiszta környezet létrehozására és megőrzésére irányuló törekvések hatására világszerte olyan intézkedéseket hoztak, melyek miatt az autógyártóknak csökkenteniük kell a CO2-kibocsátást.

A világ első átfogó ráfröccsöntő technológiával készült sebességváltó-vezérlő rendszerét mutatta be a Vitesco Technologies

A sebességváltó-vezérlő egységek egy új és világszerte egyedi gyártási folyamatával a Vitesco Technologies, a modern meghajtás-technológiák és elektrifikációs megoldások vezető nemzetközi gyártóvállalata ismét tanúbizonyságot tesz szakértelméről és innovatív képességeiről a high-tech elektronika területén.

Az autóipar is várja Győrbe az IT szakembereket

Az elektromos és önvezető autók világa afelé tart, hogy az autók egymással, illetve a környezetükkel kommunikálnak a jövőben. Ehhez az autóiparban is nélkülözhetetlen az informatika, amely óriási lehetőségeket tartogat a fiatal tehetségek számára.

Okos gumiabroncs a jövő városi flottáihoz

A 2017-es Genfi Nemzetközi Autószalonon a Goodyear bemutatta, hogy nézhetne ki a (nem is olyan távoli) jövő gumiabroncsa. Az IntelliGrip Urban koncepcióabroncsot a városi környezetben közlekedő jövő generációs önvezető elektromos „telekocsi” járművekhez tervezték.

A jövő gumiabroncsa

A Goodyear a Genfi Autószalonon bemutatta hosszú távú elképzelését a jövő hálózatba kapcsolt, intelligens gumiabroncsáról. Napjaink rohamosan fejlődő mobilitási ökoszisztémájában, melyet a vezető nélküli járművek, a városokban pedig a járművek megosztására való törekvés határoz meg, a Goodyear célja a gumiabroncsok, a jármű és a környezet közötti interakció forradalmasítása. A Goodyear legújabb, Eagle 360 Urban nevű, gömb alakú, 3D nyomtatással készült abroncsa az első koncepcióabroncs, melyet mesterséges intelligencia hajt, és amely érezni, dönteni, átalakulni és kommunikálni is képes lesz majd.

Gyorstöltők az e-buszok fejlesztéséhez

Az energetika és az automatizálási technológiák terén piacvezető ABB gyorstöltőket szállít a tehergépjárművek és buszok gyártására szakosodott MAN Truck & Bus számára. Az elektromos buszok járműtelepi és üzem közbeni töltésre kifejlesztett gyorstöltőket a MAN a müncheni, e-buszokra szakosodott K+F létesítményeiben helyezi üzembe.

A videojátékok hatása az automatizált vezetésre

Az otthontól az irodáig, családi látogatáshoz vagy nyaraláshoz – az autók eddig főleg életünk különböző helyszíneit kötötték össze, de az autonóm gépjárművek hamarosan egy új életteret teremtenek majd számunkra. De foglalkozhat egyáltalán a sofőr vezetés közben olyan dolgokkal, mint az olvasás, az evés, az alvás, vagy a játék? Vagy lehetséges a videojátékok a közlekedésbiztonság növelésében történő hasznosítása?

Önvezető autó mosolyog a gyalogosokra

Tízből nyolc gyalogos keresi a szemkontaktust a gépjárművezetőkkel, amikor átkel az úttesten. Önvezető autókkal erre már nincsen lehetőség. Hogy a gyalogosok biztonságban érezhessék magukat, a Semcon kifejlesztette a The Smiling Car koncepcióját – ezzel az önvezető autó teljesen természetes módon kommunikál: rámosolyog a gyalogosokra.

Bemutatkozott a magyar fejlesztésű önvezető autó és okos kormányrendszer

Magyar mérnökök által készített önvezető autót és a legújabb elektromechanikus „okos” kormányrendszereit mutatta be ma a thyssenkrupp budapesti E/E (elektromos és elektronikus) fejlesztőközpontja. A hazai központ különlegessége, hogy magyar mérnökök innovációja vonzotta ide a német thyssenkrupp konszernt és működteti a mai napig a centrumot. Az E/E központ jelentősége hatalmas a magyar gazdaság számára, mert az autóiparon belül is high-tech fejlesztések újabb befektetéseket vonzanak az országba: a thyssenkrupp gyárat üzemeltet Győrben és jelenleg zajlik egy harmincmilliárd forintos zöldmezős beruházása Jászfényszarun.

Nyílt forráskódú nagy teljesítményű képfelismerő algoritmus

Az UCLA Engineering kutatócsoportja nyílt forráskódú számítógépes algoritmust hozott létre, amely a gépi látást az emberi szem teljesítőképességének sokszorosára emeli. A kutatók szerint a kód egyaránt használható lesz a csúcsmodern biztonsági rendszerek arc-, ujjlenyomat- és íriszfelismerő szkennereiben, az önvezető járművek navigációs rendszereiben vagy a nagy sebességű ipari termékvizsgálatok során.

Intelligens abroncs az autonóm járművekhez

A Goodyear bemutatja az első generációs önvezető járművek számára kifejlesztett, fejlett érzékelő technológiával rendelkező koncepcióabroncsát.

A jövő a térkép nélküli GPS-eké

Az internetről letölthető, illetve okostelefonokra telepíthető navigációk korában egyre kevesebb szerep jut a kizárólag GPS funkcióval bíró, drága eszközöknek. Mi a helyzet azonban, ha az internetkapcsolat nélkül is precíz navigálás mellé számtalan extra is jár, ráadásul a készülék ára a megszokotthoz képest meglepően alacsony? A Mio legújabb Base Map sorozata előre telepített térképek nélkül kerül forgalomba, így kizárólag a valóban hasznos útvonalak letöltésére kell áldoznunk. Ha pedig csak átutazóban vagyunk Európában, egyedülálló módon akár bérelhetjük is a kívánt térképet!

1 2 3 4
Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Média Partnerek