Megjelent a MEWA új munkavédelmi márkakatalógusa, amely 288 oldalon mintegy tízezer munkavégzéshez kapcsolódó terméket tartalmaz. Megtaláljuk benne a válogatott topmárkák aktuális kínálatát éppúgy, mint a munkavédelmi kesztyűk és biztonsági lábbelik területének legújabb innovációit. A teljes termékpaletta a buy4work.mewa.hu oldalon érhető el.
Az energiahatékonyság nem csak az utakon játszik fontos szerepet. Már a gépjárműgyártás során is segítenek okos automatizálási megoldások az energia- és költségmegtakarításban. A Madridban található IVECO üzem a Festo energiahatékony megoldására épít.
Az idei parts2clean szakkiállításon mutatja be az acp systems AG a quattroClean szén-dioxid-hó befúvásos technológiát, ami egy száraz és fenntartható tisztítórendszer a lítium-ion akkumulátorok és az üzemanyagcellák gyártásához. Az eljárás könnyen integrálható az automatizált gyártási környezetekbe, és már számos alkalmazásban használják, például az összekötő felületek tisztítására, mielőtt azokat összekapcsolják az akkumulátorcellákkal.
Budapesttől alig 70 km-re, Szentlőrinckátán jártunk, a mindössze 2 000 főt számláló község legnagyobb foglalkoztatójánál, a KÁTA CNC telephelyén. A több mint 20 éve, 1997-ben alakult céget annak idején egy bérelt csarnokban, akkor még bérelt gépekkel itt indította el Csányi János. Vele és a cég műszaki vezetőjével, Dobák Zsolttal beszélgettünk az immáron 300 embert foglalkoztató és egy jászberényi fiókteleppel is rendelkező vállalkozásnak a fejlődéséről, valamint gépberuházásainak történetéről.
A lézeres kézi hegesztés egyre inkább teret hódít Magyarországon is, köszönhetően annak az előnynek, hogy lényegesen leegyszerűsíti a műveletet, vagyis nincs szükség olyan mélyreható hegesztési ismeretekre és tapasztalatra, mint a hagyományos hegesztés esetében. Az új, hazai fejlesztésű lézeres kézi hegesztőállomásról Makkos Levente, a TRUMPF Hungary Kft. gépértékesítő mérnöke beszélt a TechMonitornak.
Lényegesen olcsóbb üzemeltetés, kevesebb meghibásodási lehetőség és környezetbarát működés – többek között ezek jellemzik az Electromega Kft. által fejlesztett nehéz tehergépjárműveket. A már a hulladékgyűjtésben és a logisztikában is használt járművekhez a Schneider Electric folyadékhűtéses frekvenciaváltóját használták fel.
A mobilitást a jövőben legfőképp a változó fogyasztói magatartás, az újonnan kialakuló ökoszisztémák, köztük az intelligens közlekedési rendszerek, az ezekre vonatkozó technológiai és jogi szabályozások, valamint a piaci szereplők együttműködésének új formái és az innovációs stratégia elmozdulása fogja meghatározni. A McKinsey legfrissebb autóipari kutatása szerint az autóipar nyereségessége folyamatosan csökken, a jelenlegi előrejelzések 3 százalék alatti várható haszonkulcsot vetítenek elő. A piaci dinamikát figyelembe véve számos autóipari vállalat fontolgatja egy olyan szervezett ökoszisztéma kialakítását, amely segít reagálni a csökkenő pénzügyi teljesítményre és egyúttal fokozni képes az együttműködést az ipar és a fogyasztói társadalom szereplői között.
Az Audi Hungaria folyamatosan törekszik a digitális megoldások bevezetésére a gyártás és a logisztikai területen egyaránt. Ennek legújabb példája a Jungheinrich vállalattal történő együttműködés, melynek keretében hat vezető nélküli szállítójármű helyeztek üzembe a 2.0 literes négyhengeres Otto-motorgyártás területén. Az FTF-ek különféle motoralkatrészeket szállítanak a logisztikai területről egyenesen a gyártósorra. A több mint ezer méter hosszú útjuk során 57 állomáson állnak meg automatikusan, ami különösen hatékony és megbízható anyagszállítást tesz lehetővé.
A Tesla autóit gyakran említik példaként arra, hogy az elektromos járműveknek nincs szükségük többszörös áttételre vagy kettős erőátvitelre. Kivéve persze az összes modellt, amelynek van. A többáttételes EV-k trendjének erősödésével Mats Wennmo, a globális fémforgácsolási vezető Sandvik Coromant termékmenedzsere elmagyarázza, hogy a nagyteljesítményű foghántolásnak nevezett folyamat miként segíthet az EV-gyártóknak lépést tartani, de jelentősen csökkentett megmunkálási idővel.
A médiában sokszor beszámoltak róla, tehát biztosan hallotta már, hogy az autógyártók a félvezetői piac válsága miatt nem tudnak új autókat gyártani. A modern autók tele vannak elektronikával, de valóban olyan rossz-e a helyzet, hogy az a gyártás leállításához vezet? A félvezetői válság csak az autóipart érinti, és tényleg nincs rá gyógymód vagy egy oltás legalább?
Erre megérte várni. Régen voltam egy annyira jó hangulatú szakmai rendezvényen, mint amilyenre a Magyar Ipari Célgép Nagydíj 2021 díjátadó szakmai napja, a Gépész Szalon sikeredett. A városligeti Millennium Házában június 28-án megrendezett ipari célgép verseny fináléjában 74 pályázatból választották ki a legjobbakat. Az idei kiírásban az erőműmosó célgéptől a túródesszert-gyártósorig számos hazai fejlesztésű innovatív mérnöki munka méretette meg magát. A zsűri többek közt a tervezési munka korszerűségét és a gép piaci versenyképességét is vizsgálta, mielőtt döntést hozott volna a nyerteseket illetően.
A FANUC Corporation, a világ egyik legismertebb automatizálási beszállítója tovább erősíti piacvezető pozícióját azzal, hogy versenytársait túlszárnyalva 750 000. robotját értékesíti.
Ünnepélyes keretek között tették le a német gépgyártó 4 milliárd forintból épülő új székhelyének és Ipar 4.0 bemutatótermének alapkövét Gödöllőn 2021. július 1-én. Az új bemutatóteremmel Magyarország válhat a TRUMPF csoport délkelet-európai – beleértve Törökországot is – csomópontjává.
A gyártás hússzoros növelése volt a horvát autókozmetikai cég, az Alfa Car célja. Ennek elérése érdekében az új gyártóüzemben elhelyezett teljes termelési ciklust automatizálták. A Festo komplett megoldást szállított több mint 200 folyamatszelephez, beleértve a projektmenedzsmentet is.
Az alacsony súly és terjedelem, a könnyed hidegen indíthatóság, illetve a viszonylagosan kedvező költségű sorozatgyártás mind olyan előnyök, melyeket a fém bipoláris lemezek nyújtani tudnak. Az üzemanyagcella-kötegek alapvető elemei döntő feladatokat látnak el a közegellátás, az elektromos kapcsolás, illetve a hűtés terén. Hogy mindezt milyen jól tudják ellátni, egyebek mellett függ az anyagok tisztaságától, illetve az alkalmazott lemezektől is. Az Ecoclean vállalat különböző eljárásokkal kísérletezett annak érdekében, hogy lehetővé tegye a minél költséghatékonyabb és gazdaságosabb tisztítást.
Észak-Olaszország hagyományosan Európa leggazdagabb területei közé tartozik. Az országrész világviszonylatban is kiemelkedően fejlett ipara a Milánó–Torino–Genova háromszögben összpontosul. A régió sokat profitál Svájc földrajzi közelségéből is, de ami a határ két oldalán fekvő ipari vállalkozásokat valóban összeköti, az a megbízhatóság és a minőség iránti kölcsönös elkötelezettség.
A Team Cutting Tools a CERATIZIT Csoporttól bemutatja új katalógusát, amelyben ügyfeleink mindent megtalálnak a forgácsoláshoz, az orsótól a gépasztalig.
Magyarország válik a TRUMPF csoport délkelet-európai – beleértve Törökországot is – csomópontjává. A lézerek árbevétele az autóipar számára gyártott akkumulátortechnika és egyéb komponensek területén a régióban 2025-ig elérheti a 100 millió eurót.
A klímabarát mobilitás felé vezető úton a hidrogén egyre fontosabbá válik mint az üzemanyagcellák energiaforrása. A hidrogén mint üzemanyag azonban összetettebb, mint a benzin és a gázolaj. Más gázokkal ellentétben a hidrogén tágulása közben felmelegszik, ami nyomás- és hőmérséklet-változásokat okoz az üzemanyag-ellátás során, amelyeket pontosan ellenőrizni kell.
A Webfleet Solutions, Európa vezető telematikai megoldásokat kínáló vállalata megérkezett Magyarországra. A Bridgestone tulajdonában lévő cég új budapesti képviseletével személyre szabott megoldásokat és szolgáltatásokat kínál majd a helyi üzleti flottapiac igényeit kielégítve. Első lépésként a díjnyertes WEBFLEET flottakezelő felület – a vállalat zászlóshajó megoldása – magyar nyelven is elérhetővé vált, és már a magyar elektronikus útdíjrendszerrel, a HU-GO-val is illeszkedik.