A mobilitás forradalma szorosan összefügg azzal a kérdéssel, hogy melyik akkumulátortechnológia fenntartható, költséghatékony és elég biztonságos ahhoz, hogy tartósan alkalmazható legyen elektromos autókban és haszongépjárművekben, vagy éppen az elektromos kerékpárokban.
Az eszközkereskedelem helyett a megoldásszállítás hozta meg a piaci sikert az Antra ID Kft. számára. Ez a hozzáállás az ügyfelek mellett a szakembereket is a céghez köti, márpedig az automatizálás terén eltöltött több évtizedes tapasztalat aranyat ér a szakemberhiány és a digitalizációs kényszer időszakában. Göncző Károly, az Antra ID Kft. üzletfejlesztési vezetője, Pesti János informatikai vezető és Podolák György technikai támogató mérnök a piaci folyamatok mellett a Közép-európai Automatizálási Holding létrehozásának előnyeiről is beszélt a TechMonitor olvasóinak.
Az elektromobilitásra való átállás során az autógyártóknak három kulcstényezőt kell figyelembe venniük: a vásárlói igények kielégítése, a gyártási költségek csökkentése, valamint a környezetvédelmi szempontok.
Az elmúlt néhány év során, és különösen az utóbbi hónapokban az autóipar drámai átalakuláson ment keresztül. A fenntarthatósági kérdések, a termékbiztonság, az elektromobilitásra való átállás, a chiphiány és az ellátási láncok zavarai minden eddiginél jobban befolyásolták az iparágat. Mindez az automatizálás felé tereli a vállalatokat.
A két vállalat kulcsrakész e-kamion flottákkal segítené a kibocsátásmentes szállítmányozást.
Nehéz idők az autóipari beszállítók ágazata számára Fizetésképtelenségi hullám fenyeget? Vagy mégsem? És kit fog érinteni? Ezt nehéz előre megjósolni, mivel a fejlemények számos tényezőtől függnek. Bármilyen tragikus is: Minden fél hasznot húz a sikertelen cégeknél való kiárusításból. A vállalatok alacsony költséggel vásárolhatnak jó állapotú használt gépeket a gyártásukhoz, és a fizetésképtelenség gyorsan és a lehető legjövedelmezőbb módon rendezhető.
A gépgyártásban a gyorsaság és a hatékonyság mellett a biztonságot sem lehet figyelmen kívül hagyni. Ez nagyrészt a gép tervezési koncepcióján múlik, de olyan apróságok is szerepet játszanak benne, mint egy nem megfelelően illeszkedő alkatrész, vagy a gépen belüli helytelen pozícionálás. A teljes biztonságot tehát egy kompetens gépgyártó és egy biztonságtechnikai szakértő együttműködése tudja garantálni. Szalai Zoltán, az Auware Engineering Kft. projektvezetője, Nizsalócki Bálint, az Euchner Magyarország Kft. cégvezetője és Szabó Máté szolgáltatásvezető egy máshol már leselejtezésre készülő gép új életre keltésének folyamatába avatja be a TechMonitor olvasóit.
Az új tehetségek fejlesztése iránti elkötelezettség részeként norelem a közelmúltban a VDI-Racing-Camp legfontosabb támogatójává vált. A 2022-es esemény norelem második rendezvénye volt a VDI-vel történő együttműködésben, miután az első tábor 2019-ben sikeresen lezajlott.
A Legalny Autozłom által tárolt használt autók ezentúl az OHRA robusztus karos állványain kapnak helyet a korábbi egyszerű, padlón történő tárolás helyett. Így a vállalat ugyanakkora területen jelenleg kétszer annyi jármű tárolására képes. A melegen hengerelt acélprofilból készült, nagy teherbírású állványoknak köszönhetően az egyenként akár 2 tonnánál is nehezebb járműveket ma már három szinten tárolják. A raktárrendszer lehetővé teszi továbbá az egyes járművekhez való közvetlen hozzáférést, így összességében nagyobb rend uralkodik a raktárban.
A BMW Group jövőképét nem csak a vezetési élmény folyamatos fejlesztése, hanem nagyratörő fenntarthatósági törekvések is meghatározzák. Az autóipari csúcsvállalatnál úgy vélik, mindkét cél elérésének kulcsa az innovációban rejlik.
A lemezmegmunkálásban technológiai éllovasnak számító TRUMPF a stuttgarti Battery Show Europe szakkiállításon mutatta be a lítiumion-akkumulátorok gyártásának teljes folyamatláncához kifejlesztett lézerrendszereit. A portfólió a teljes spektrumot képes kiszolgálni az elektródagyártástól a cellák nagyobb egységekbe történő összekapcsolásán át a kész akkumulátorcsomagok létrehozásáig.
Az automatizálási specialista és ipari robotokat gyártó FANUC újabb jelentős megrendelést kapott a Volkswagen-csoporttól. A vállalat 2022-ben és 2023-ban összesen mintegy 1300 robotot szállít a csoport négy üzemébe, hogy támogassa az ottani termelést.
A Studer által a GrindingHub szakkiállításon bemutatott S36 palástköszörűt a kis méretű munkadarabokhoz való kompakt S11 és a közepes méretű alkatrészekhez ajánlott S22 közé pozicionálták. Az új S36 számos funkcióban hasonlít a nagyon sikeres, több mint ezer darabban értékesített elődjéhez, de a bevált koncepciót a változó követelményekhez szükséges új funkciók egészítették ki. „Az e-járművek gyártásában folyamatosan magas a közepes és nagy sorozatok költséghatékony köszörülési megoldásai iránti kereslet – jelentette ki Martin Habegger projektmenedzser. – Az új gépet a járműgyártás mellett a hidraulika, a szivattyú- és a szerszámgyártás területén is használják majd.”
Az elektromobilitás és az autonóm vezetés az autóipar megatrendjei közé tartoznak. Ez azt eredményezi, hogy az alkatrészek, valamint a gyártási folyamatok változnak, és új, vagy megváltozott eljárások jelennek meg az alkatrész tisztításban.
A Siemens készíti a Nissan új gyártósorait Japánban. A Tochigi prefektúrában lévő üzemben gyártják majd a tisztán elektromos crossover, az Ariya járműveit. Az új projekt a két vállalat hosszú ideje fennálló együttműködésén alapul, melynek keretében a Nissan már az eddigiekben is a Siemens szoftvereivel optimalizálta járműveinek tervezését és gyártását. Az átfogó, végpontokig érő digitális megoldásokkal az autógyártó az információforrások széles körét kapcsolja össze az életciklus-kezelő (PLM) platformokon keresztül.
A több mint 70 éve alapított Chemische Werke Kluthe GmbH családi vállalkozás több mint 44 országban van jelen saját fejlesztésű ipari felületkezelési megoldásaival. A magyarországi leányvállalat megnyitásával az idehaza is évtizedek óta ismert és közkedvelt Kluthe márkák felhasználói immáron a közvetlen gyári támogatás előnyeit élvezhetik.
A Surplex.com weboldalán még 09. 13-ig lehet licitálni kiváló minőségű gépekre egy plüderhauseni (Németország) autóipari beszállító bezárását követően.
A Magyar Ipari Célgép Nagydíj zsűrije kiválasztotta 2022-ben a legjobb célgépgyártókat. A paletta nem teljes, hiszen nem nevezett az ország összes célgépgyártója, de azt garantálom neked, hogy akiket szigorú szakmai szempontok alapján a zsűri az idén a legjobbakként jelölt meg, azokkal a gépgyártókkal érdemes együtt dolgoznod, ha gépet kell beszerezned vagy fejlesztened.