A termelékeny és hatékony megmunkáláshoz számos vállalat kínál tömör karbid szerszámokat, amelyek kifejezetten az adott gyártási folyamathoz illeszkednek, és akár mikronos nagyságrendű tűrésekkel készülnek. E szerszámok megbízható és konzisztens gyártásához a Wolf a Werth koordináta-mérőgépeit hívja segítségül.
Jöjjön el a Werth 3D méréstechnikai Workshopra november 11-én! Budapesttől negyedórányira, egy nap alatt képbe kerülhet a 3D méréstechnika legújabb trendjeivel kapcsolatban!
A minőség kulcskérdéssé nőtte ki magát szinte minden cég működésében. De mennyire ismerjük a minőség romlásához vezető okokat? A minőség-ellenőrzést hagyományosan a mérési folyamatok jelentik; összevetik a már legyártott alkatrészek méreteit az előzetes specifikációval. Az előírások nem teljesülése esetén jöhet az utómunka, vagy a leselejtezés. Ennél azonban jóval többet kihozhat a mérőgépéből az, aki regisztrál a Werth Magyarország Kft. ingyenes webinárjára.
A gyártási folyamatban a méréseket hagyományosan a minőség-ellenőrzéshez kapcsolják; összevetik a már legyártott alkatrészek méreteit az előzetes specifikációval. Az előírások nem teljesülése esetén jöhet az utómunka, vagy a leselejtezés. A mérés ebben a felfogásban tehát maga a szükséges rossz. Lehetne azonban ennél jóval több. Hogy miként, azt méréstechnikai sorozatunk mutatja be, aminek első részében Csontos Tamás, a Werth Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója és Mohai Tamás, műszaki specialistája válaszol a TechMonitor kérdéseire.
Nehéz elképzelni egy olyan modern minőségbiztosítási megközelítést, amely nem használ multiszenzoros koordináta-mérőgépeket. Nem mindig volt így, ez leginkább az elmúlt 25 év gyors fejlődésének az eredménye. Ez a technológia most már sokféle mérési feladathoz alkalmazható, ami a mérések megnövekedett automatizálási, sebességi és pontossági követelményeinek eredménye.
Az elektromos járművek térnyerésével megsokszorozódtak a Volkswagen kasseli üzemében működő előszéria-központ mérési feladatai. Hogy erre a kihívásra a lehető leghatékonyabb választ adhassák, a méréstechnikusok már két éve a Werth VideoCheck® DZ HA típusú 3D koordináta-mérőgépét használják, amelynek multiszenzoros felszereltsége és nagy méréstartománya igazán meggyőző.
A Creaform hordozható és automatizált mérőrendszerekkel reagált a 3D szkennelés, a visszamodellezés, a minőség-ellenőrzés, a roncsolásmentes vizsgálatok és a szimuláció (FEA/CFD) terén a megnövekedett igényekre. A mérőeszközöket számos iparágban használják, beleértve az autó- és légiipart, a fogyasztási cikkek gyártását, a nehézipart, az egészségügyet, az olaj- és gázipart, az energetikát, valamint a kutatást és az oktatást.
A modern méréstechnika használata gyakorlatilag kötelezővé vált már a beszállítói piramis alsós szintjein is – erősítették meg a tételt a Werth szakmai napok előadói és résztvevői. A közvetlen és közvetett költségek figyelembe vétele alapvető fontosságú, de aki nem fejlődik, az lemarad. Minden gyártócégnek át kell gondolnia, hogy a meglévő mérőszoftverekkel és –gépekkel vajon a jövőben is versenyképes marad-e, amikor az ipari növekedés dinamikája nem az elmúlt években megszokott meredek módon emelkedik majd.
A korszerű méréstechnikai eszközök az anyagvizsgálattól a sorozatgyártásban megkívánt minőség-ellenőrzésig elengedhetetlen részei a gyártó- és feldolgozóipar értékláncának. A Werth Magyarország Kft. hagyományos szakmai napjain a méréstechnika hazai szakértőin kívül idén is nemzetközi szaktekintélyek előadásain keresztül ismerhetjük meg a versenyképességünket meghatározó méréstechnikai innovációkat és trendeket.
2019. október 1-én és 2-án kerül megrendezésre a Werth Magyarország Kft. hagyományos, gyakorlati bemutatókkal és előadásokkal fűszerezett workshopja.
Az autóverseny egy folyamatosan fejlődő sportág. Csak az elmúlt évtizedben rengeteg olyan újítás látott napvilágot a pályákon, amelyek több iparágban jelölték ki az innováció nyomvonalát. Az első Grand Prix-t az 1906-ban alakult Automobile Club de l’Ouest (ACO) egyesület szervezte. Az ACO nemcsak Franciaország legnagyobb versenyszervezete, de egyben a híres Le Mans-i 24 órás autóverseny szervezője is, melyet a 2. világháború évei kivételével 1923 óta minden évben megtartanak.
A világ vezető 3D méréstechnológiai vállalatának számító Creaform zászlóshajójának tartott HandySCAN 3D hordozható lézerszkenner konzisztens és megismételhető mérési eredményeket biztosít minden alkalmazásban és környezetben, így hozzájárul az átfutási idő csökkentéséhez és a nyereségesség növekedéséhez.
Immár hetedik alkalommal kerül megrendezésre a Werth 3D koordináta-méréstechnikai szeminárium, amelyen a szakmai előadások mellett hagyományosan élő gépbemutatók is színesítik a programot. Magyarország leghosszabb tradícióval rendelkező méréstechnikai workshopja tavaly is jelesre vizsgázott a látogatók értékelése alapján. Legalább egyszeri felkeresése szinte kötelező programmá vált minden gyártó cég és oktatási intézmény számára, amelyek képbe akarnak kerülni a méréstechnika legújabb vívmányaival.
Immár hetedik alkalommal kerül megrendezésre a Werth 3D koordináta-méréstechnikai szeminárium, amelyen a szakmai előadások mellett hagyományosan élő gépbemutatók is színesítik a programot. Magyarország leghosszabb tradícióval rendelkező méréstechnikai workshopja tavaly is jelesre vizsgázott a látogatók értékelése alapján. Legalább egyszeri felkeresése szinte kötelező programmá vált minden gyártó cég és oktatási intézmény számára, amelyek képbe akarnak kerülni a méréstechnika legújabb vívmányaival.
Az elmúlt évtizedben a szemünk előtt vált a magyar gazdaság húzóágazatává a gépjárműipar. A szektor felfutását nemzetközi tendenciák indították el, így a magyar gépjárműipar is külföldön értékesíti termelésének több mint 90 százalékát. Az ágazat hagyományosan élenjáró a minőségmenedzsment-rendszerek alkalmazásában, de hogyan biztosítható a leghatékonyabban a pontosság a nagy méretű alkatrészek tömeggyártásában?
Hatodik alkalommal rendez koordináta méréstechnikai workshopot a Werth, amelyre ezúttal is várja az érdeklődő szakembereket.
Ötödik alkalommal rendez koordináta méréstechnikai szemináriumot a Werth, amelyre ezúttal is várja az érdeklődő szakembereket.
A megfelelő mérőberendezés kiválasztása rendkívül fontos a mérési feladatokhoz. Az alapelv: mindig az alkalmazás határozza meg a szenzort. A döntés meghozatalában a felhasználónak többféle szempontot is figyelembe kell vennie.
A rugalmas multiszenzoros koordináta méréstechnika mind szélesebb körben használatos komplex munkadarabok átvételi vizsgálatához és gyártásfelügyeletéhez. A felhasználónak mindig választania kell a gyorsabb vagy a pontosabb szenzorok és gépek között, emiatt egyre fontosabbá válik a mérési pontatlanság értékelése. Az ügyfeleknek és a beszállítóknak együttműködésük kereteinek kidolgozásakor figyelembe kell venniük a tűrések és a mérési bizonytalanság közötti kapcsolatot.
A gyártási idő csökkentéséhez – az ütemezési problémáktól a legkisebb segédanyagokig – a gyártási lánc minden pontján találhatunk megoldást, de ezek között a megoldások között hatékonyságban és hasznosságban meglepően nagy különbségek lehetnek.
A minőségbiztosításban mindig is problémát jelentettek a termelés közeli mérések. Eddig a mérési bizonytalanságot jelentősen növelő rezgések és egyéb környezeti változások rendkívüli mértékben befolyásolták a mérés kimenetelét. A jó hír az, hogy a megoldás itt van előttünk!